? ? - Tıkla öğren!

1 Kasım 2015 Genel leri için oy kullanma işlemi bu sabah itibariyle başladı. Peki ? ? ? ? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 1.11.2015 10:07
Nerede oy kullanacağım? Oy nasıl kullanılır? - Tıkla öğren!
1 Kasım 2015 Genel leri için oy kullanma işlemi başladı. Vatandaşlar da ? ? sorularının cevaplarını aramaya başladı. Peki ? ? İşte detaylar!

Nerede oy kullanacağım?

Yüksek Seçim Kurulu, vatandaşların nerede oy kullanacaklarını internet üzerinden öğrenebilecekleri web sitesini kullanıma açtı. Kayıtlı oldukları seçmen bölgesindeki okullarda oy kullanacak olan vatandaşlar, hangi okulda oy kullanacağını YSK'nın "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adresinden öğrenebilirler. Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz


NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!


Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için adresteki web sitesinde istenen "Nüfusa kayıtlı olduğu il", "TC Kimlik Numarası", "Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmeniz yeterli.


Oy nasıl kullanılır?

1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler Genel Seçim olacağı ve yalnızca milletvekili seçimi yapılacağı için oy verme işlemi tek pusula ve tek sandıkta tamamlanacak.

Seçim görevlileri tarafından size verilecek olan oy pusulası ve zarfla birlikte YSK tarafından hazırlanan seçim kabinine girin. Daha sonra kabinde bulunan mühürle tercih ettiğiniz siyasi partinin veya bağımsız milletvekilinin hemen altında bulunan yuvarlak alanı işaretleyin.

Daha sonra oy kullandığınız pusulayı görevliler tarafından verilen size verilen zarfa koyarak kabinden çıkın. En son olarak elinizdeki zarfı seçim yetkililerinin göstereceği sandığa attığınızda oy verme işleminiz tamamlanmış olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nerede oy kullanacağım? Oy nasıl kullanılır? - Tıkla öğren!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN