Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye bugün sandık başında! 1 Kasım Genel leri için milyonlarca kişi oy kullanmak amacıyla sandıkbaşına gitti. Peki 1 Kasım 2015 ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 1.11.2015 16:27
Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?
Türkiye'de 26. Dönem milletvekillerini belirlemek için 54 milyom kişi 1 Kasım 2015 Genel lerinde oy kullanmak amacıyla sandık başına gitti. Ülkemizin kaderini belirleyecek olan 1 Kasım na artık yalnızca saatler kaldı. Peki 1 Kasım Genel Seçimleri seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar!

SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

YSK'dan yapılan açıklamaya göre 1 Kasım pazar günü saat 21:00'e kadar seçim sonuçlarıyla ilgili yayın yasağı bulunuyor. Fakat Yüksek Seçim Kurulu daha önceki seçimlerde yaptığı gibi yine saat öne alarak yasağı kaldırıyor. Bundan dolayı seçim sonuçlarının akşam 18:00-19:00 gibi açıklanacağı tahmin ediliyor. Ajanslar seçim sonuçlarını sandıklar açılmaya başladıktan itibaren servis ediyor fakat medya kuruluşları YSK'nın yayın yasağından dolayı okurlarına seçim sonuçlarını aktaramıyor.

SEÇİMDE HANGİ PARTİLER VAR?

1 Kasım seçimlerinde 16 siyasi parti yarışıyor. Bu partiler şu şekilde; AK Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, Komünist Parti, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve Halkın Kurtuluş Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Doğru Yol Partisi ve Liberal Demokrat Parti.

OY VERME İŞLEMİ NE ZAMAN BİTİYOR?

1 Kasım seçimlerinde pazar günü oy verme için saat 08.00'den 17.00'ye kadar geçecek zaman oy verme süresi olacak. Ancak YSK'nın kararı uyarınca Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis ile bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy verme işleminin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak.

Bütün seçim yayınları saat 21.00'den sonra serbest olacak ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN