sabah.com.tr

Erdem'den sağ seçmene çağrı

05 Şubat 2014, Çarşamba
  • Giriş Saati : 5.2.2014 10:44:27
    1. + -
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, MHP'nin Aydın Büyükşehir Belediyesini kazanmasının mümkün olmadığını savunarak, sağ seçmene AK Parti'ye oy vermeleri çağrısında bulundu.
AK Parti'nin Aydın Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçenin tamamını kazanmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğüne işaret eden Mehmet Erdem, tüm ilçe adaylarının açıklanması nedeniyle AK Parti'nin en avantajlı parti olduğunu savundu. 2009 yerel seçimlerinde 70 bin oyun 26 binini alan CHP'nin Aydın Belediyesini kazandığına dikkat çeken Erdem, 'Demokrasinin tecellisi olan bu sonuca saygı duyuyoruz. Ancak Demokrat Parti, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi'nin kalesi olan Aydın'da CHP yıllar sonra seçim kazanmış oldu. CHP'nin çok az bir farkla kazanması ve oyların birbirine yakın olması belediye meclisinde de parçalı bir yapının oluşmasına neden oldu. İlk 3-4 yıl bu parçalı yapının sıkıntıları çok belirgin bir şekilde görülmese de son dönemde yaşanan sıkıntılar açıkça ortaya çıktı' diye konuştu.

Her partinin her ilçede bir aday belirleyeceğinin altını çizen Erdem, 'Her partinin ilçelerde adayı var. Bizim gönlümüz ilçelerin tamamında kazanmak; ancak diğer partileri destekleyen vatandaşlarımız ilçelerinde çok sevilen bir adayları varsa ona destek verebilirler. Parçalı bir yapı oluşmaması ve Aydın'ın her köşesine hizmetlerin en iyi şekilde götürülebilmesi için tüm belediyelerin aynı partide toplanması büyük önem taşıyor. Biz bu noktada Aydınlı hemşerilerimizi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti şemsiyesi altında toplanmaya davet ediyoruz. Çünkü son kamuoyu yoklamaları Aydın'da seçimlerin AK Parti ve CHP arasında geçeceğini gösteriyor. MHP'nin büyükşehir belediyesini alması mümkün değil. Aydın'da parçalı bir yapı oluşmaması için sağ seçmenleri, AK Parti'ye oy vermeye davet ediyorum' diye konuştu.

'İNANMADIKLARI BİR KONUDA BAŞARILI OLAMAZLAR'
Büyükşehir Yasasını AK Parti'nin çıkardığını ve büyükşehir tecrübesine en çok sahip olan partinin AK Parti olduğunu savunan erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: 'AK Parti'nin belediyecilik anlayışını görmek için önümüzde Kocaeli, Konya, Sakarya, Gaziantep ve Denizli gibi örnekler var. Aydın'da AK Parti'nin kazanması çok güzel hizmetlere vesile olacaktır. AK Parti'nin belediyecilik anlayışında MHP ve CHP'nin gibi kömür, bebek bezi, kırtasiye gibi yardımların yerine gerçek sosyal ve ekonomik hizmetler vardır. Kaldı ki MHP ve CHP'ye bu yardımları yapabilmelerinin önünü açan yine AK Parti iktidarıdır. Nasıl referandumda olduğu gibi Büyükşehir Yasasına inanmadılar ve köylere kadar gidip aleyhte propaganda yaptılar. Ama şimdi bakın bu kanuna herkesten fazla sahiplenip en ücra köşelere kadar yardım götürüyorlar. Bir insan inanmadığı konuda başarılı olamaz. Onun için bunlar inanmadıkları büyükşehir konusunda başarılı olamazlar. Bu konuya baştan beri inan ve Aydın'ı büyükşehir yapan AK Parti, Aydın Büyükşehir Belediyesini almalıdır. Büyükşehir belediyesi ve 17 ilçenin tamamını kazanacak AK Parti, iyi bir takım kurarak Aydın'ı farklı bir noktaya taşıyabilir'


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.