sabah.com.tr

Avcılar'a dev botanik park yapacak

20 Mart 2014, Perşembe
  • Giriş Saati : 20.3.2014 15:40:00
    1. + -
AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Bayram Şenocak, belediye başkanı olması halinde Türkiye'nin en büyük botanik parkını Avcılar'a yapacaklarını açıkladı.
AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Bayram Şenocak, 30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala projelerini açıklamaya devam ediyor.

Bayram Şenocak, AK Belediyeciliğin 30 Mart'ta Avcılar'a gelmesi halinde Türkiye'nin en büyük botanik parkını yapacaklarını ifade etti.

Küçükçekmece Gölü kıyısında yapılacak olan botanik parkın içerisinde yapay dereler, seyir terasları, gezi yolları ve çeşitli çiçeklerden oluşan koku bahçeleriyle bezenmiş, kafeteryalar ve dinlenme tesisleri olacağını ifade eden Bayram Şenocak, "Toplamda 138 bin m2'lik bir alana yayılmış dev botanik parkta yeşil ve mavinin doğal huzuru yaşanacak. Sadece Avcılarlı vatandaşlarımız değil bütün İstanbulluların gelip görmek isteyeceği bir botanik park yapacağız" dedi.

Avcılar'ın yıllardır hizmetten mahrum kaldığını ifade eden Bayram Şenocak, "30 Mart Avcılar'ın yerel hizmette miladı olacak. Çok kısa zamanda büyük projelerimizi hayata geçireceğiz. Avcılar'ı İstanbul'un ve Türkiye'nin marka ilçesi haline getireceğiz" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.