sabah.com.tr

Türkiye'nin en büyük parkı bu ilçeye

27 Mart 2014, Perşembe
AK Parti'nin İstanbul'daki en genç belediye başkan adayı Bayram Şenocak, 30 Mart seçimleriyle birlikte Avcılar'ın çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.
İki yıldır yürüttüğü AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı görevi boyunca ilçeye 375 milyon liralık yatırımın kazandırılmasında öncelik ettiğini anlatan Şenocak, seçimi kazanması durumunda hazırladığı birbirinden iddialı projelerini süratle hayata geçireceğini belirtti.


AVCILAR'A CENTRAL PARK

İçerisinde kültür merkezi ve nikah sarayı da bulunan dev bir meydan kazandırmayı hedefleyen Şenocak, bu projeyle 2000 kişilik bir salonun da ilçeye hizmet vermeye başlayacağını vurguladı.

Şenocak, Avcılar'ın yeşil alan ihtiyacı için de, Amerika'nın dünyaca ünlü Central Park'ının iki katından daha geniş bir alanda Türkiye'nin en büyük şehir parkını halkın kullanımına sunacaklarını açıkladı. Bayram Şenocak , şehir parkının dışında bir de dev botanik parkın ilçeye kazandırılacağını ifade etti.


TRAFİK SORUNU BİTECEK

Bayram Şenocak, E-5 ve TEM otoyolunu birbirine bağlayacak Ecdad Yolu ve Küçükçekmece Gölü'nün kıyı şeridinde yapılacak Göl Yolu'yla Avcılar'ın trafik sorununa büyük bir çözüm getireceklerini ifade etti.

Şenocak, Avcılar Stadı'nın olduğu alan yenilendikten sonra metroya da bağlantılı olacak şekilde, sahile uzanacak füniküler sistemle ulaşımı kolaylaştıracaklarını kaydetti.

Ayrıca Bayram Şenocak, mevcut 100 yataklı devlet hastanesinin de yapılacak ek bina ile birlikte 400 yatak kapasitesine çıkarılacağını açıkladı.


KENTSEL DÖNÜŞÜME VATANDAŞ KARAR VERECEK

17 Ağustos depreminin acısını en derinden hisseden ilçelerin başında gelen Avcılar'da, geçmiş yönetimlerin deprem gerçeğine karşılık "sadece bir anıt diktiklerini" dile getiren Bayram Şenocak, seçilmesi halinde vatandaşların taleplerine göre kentsel dönüşümde hareket edeceğini söyledi. Şenocak, mahallerde yapılacak mini referandumlarda vatandaşın yüzde 75'inin kentsel dönüşümden yana olması durumunda halkın menfaatini koruyacak şekilde belediyenin de harekete geçeceğini kaydetti ve "Kesinlikle müteahhitlik tarafında yer almayacağız. Vatandaşın uygun görmeyeceği hiçbir kentsel dönüşüm projesinin içerisinde yer almayacağız" dedi.


AVCILAR SAHİLİNE DEV YATIRIM

Avcılar sahilinde bin kişilik nikah sarayı inşa edileceğini anlatan Şenocak, 3.5 kilometrelik sahil şeridi boyunca yapılacak güvenlikli, yürüyüş ve bisiklet yollarının yanında birçok spor alanı yapılacağını belirtti.

Şenocak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye bir spor kompleksi inşa edeceğini söyledi.


PARKE TAŞI PARASINA SON

Şenocak, mevcut yönetimin para taşı parası alarak vatandaşı mağdur ettiğini söyleyerek "Dışarıdan pahalı pahalı aldıklarını, millete defalarca ödettiler. Daire başına 1000-1500 liraya varan ücretler aldılar. İşyerlerinden daha fazlasını aldılar. Bizim dönemimizde bu sorun çözülecek" diye konuştu.

Belediyenin borç batağında olduğunu anlatan Şenocak, "Başbakanımız Büyükşehir'i aldığında batmıştı. Ülke yönetimini aldığında da batmıştı. Ben de Avcılar'ı aldığımda batmış bir belediye devralacağım. Bu bizim partimizin kaderi. Doğru düzgün bir yatırımı olmamasına rağmen 150 milyon lira borcu olan bir belediye. Malları hacizli, personel maaşını bile ödemekte zorlanıyorlar" dedi.

Başkan seçilmesi durumunda belediye personelinin işlerine devam edeceğini vurgulayan Şenocak, "İşinin ehli olan kardeşlerimizle aynen devam edeceğiz. Yapacağımız çok iş var, personel sayımız daha da artacak" diyerek tedirgin olan çalışanlara da güvence verdi.


"LİSTEM TÜRKİYE MOZAİĞİ"

Bayram Şenocak, 37 kişiden oluşan meclis üye listesindeki isimlerin Anadolu'nun 34 farklı şehrinden seçildiğine dikkat çekerek "Listem tam bir Türkiye mozaiği" ifadesini kullandı. Göreve gelmesinin ardından Avcılar'daki bütün cami ve cemevlerinin temizliğinin de belediye tarafından yapılacağını kaydetti.

Bayram Şenocak'ın diğer projeleri:

- Sahilde 1000 kişilik düğün salonu yapılacak.
- Avcılar sahiline yelken adası oluşturulacak, su sporları geliştirilecek.
- Kemalpaşa Mahallesi'nde metro istasyonunun üstüne park, otopark ve engelli rehabilitasyon merkezi inşa edilecek.
- Hayvan barınma merkezi ilçeye kazandırılacak. Sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturulacak.
- Her mahalleye çok fonksiyonlu semt pazarı yapılacak.
- Avcılar ilçesinde beş ayrı metro istasyonu olacak.
- Gençlik merkezleri kurulacak.
- Her mahalleye semt konağı inşa edilecek. Bu binalarda özel taziye evleri ayrılacak.
- Model araba ve uçak pisti de içeren Marmara Gençlik Parkı projesi hayata geçirilecek.
- Firüzköy Mahallesi'nde engellilere yönelik özel eğitim ve uygulama merkezi inşa edilecek.
- Olimpik buz pisti yapılacak.
- Her mahalleye kreş kazandırılacak.
- İlçedeki ihtiyaçlara göre yeni okullar inşa edilecek.
- Çocuk parklarında güvenlik görevlileri istihdam edilecek.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.