Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sgd Heyeti Erzurum’a Gitti

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sgd Heyeti Erzurum’a Gitti
Gazeteciler Derneği (SGD) Başkanı Atilla Durak ve Genel Sekreter İzzettin İçin, Erzurum’da yapılacak Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu toplantısına katılmak üzere bu kente gitti.
Siirt Gazeteciler Derneği’nin de üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu ile 7 bölgede örgütlendiğini belirten SGD Başkanı Durak, 11-14 Mart 2015 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak toplantıda, Anadolu gazetecilerinin içinde bulunduğu kimlik sorununu gündeme getirileceğini bildirdi. Konfederasyonunun ilk toplantısının 2014 yılında Siirt’te, ikinci toplantısının Edirne’de yapıldığını belirten Durak, 3. toplantının ise bugün Erzurum’da başlayacağını, Anadolu basının sorunlarının tartışılacağı yönetim kurulu toplantısında, gazeteci kimliğinin tekrar eski itibarına kavuşturulması yolunda bir takım çalışmalar başlatıp, görüş ve önerileri gündeme getireceğini söyledi. Önümüzdeki aylarda konfederasyonun genişletilmiş toplantısının Siirt’te yapılaması yönünde bazı çalışmalarının da olduğunu belirten Durak, bu tür toplantıların ilin tanıtımı noktasında önemli olduğunu vurguladı.
Durak, Gazeteciler Konfederasyonu’nun Yönetim Kurulu toplantısına bölge illeri ile birlikte Ankara, İstanbul, Bursa, Konya, Antalya, Trabzon, Hatay, Mardin, Bilecik, Yozgat, Urfa, Osmaniye, Aydın, Edirne, Ağrı, Siirt, Giresun, Ordu, Malatya, Elazığ, Bayburt, Bingöl, Muş, Artvin illerinin gazeteci cemiyet, dernek ve federasyon başkanlarının katılacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sgd Heyeti Erzurum’a Gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN