li Öğrenciler Etiyopya’daki Yetimlere Destek

Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
Siirtli Öğrenciler Etiyopya’daki Yetimlere Destek
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı ’Her sınıfın bir yetim kardeşi var’ kampanyası kapsamında Etiyopya’daki yetimlere destek verdi.
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle başlatılan kampanyaya katılan öğrenciler, Etiyopya’da 2 yaşındayken babasını kaybeden 12 yaşındaki Mujereb’i kardeş seçerek onun için harçlıklarından bağış yapıyor. Sınıfça birlik olarak bir yetime kardeş olan sınıfı ziyaret eden İHH Siirt Şubesi Yönetim Kurulu üyesi ve Yetim Birimi Sorumlusu İbrahim Ay, sınıfın kardeş edindiği Mujereb’in yaşadığı Etiyopya’nın dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olduğunu söyledi.
Etiyopya’dan bir yetime kardeş olduklarını dile getiren okul öğrencisi Şeyma Erol, "Sınıfça birlik olduk, bir yetime kardeş olduk. Habeşistan’da, diğer adıyla Etiyopya’da Mujereb adında bir kardeşimiz oldu. Bir yıl boyunca onun ihtiyaçlarını karşılayacağız" dedi.
Projenin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Erol, herkesin yetim ve kimsesizlere destek olması gerektiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siirtli Öğrenciler Etiyopya’daki Yetimlere Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN