Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi Tutulmaz Fidan Dikti

Giriş Tarihi: 27.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Siirt Valisi Tutulmaz Fidan Dikti
’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde 81 ilde eş zamanlı başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında üniversite kampüs alanında fidan dikildi.
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, eşi Fatma Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale ve il yetkililerinin katıldığı törende ’Gönül elçileri projesi’ ile kurulan bereket ormanlarına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, burada yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve saygıdeğer eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde başlatılan ’Gönül elçileri projesi’ kapsamında bugün il merkezimizde ve tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında bugün bu alanda bin 500 fidanı toprakla buluşturuyoruz" dedi.
Siirt Valiliği himayesinde 2015 yılı içerisinde merkez ve ilçelerinde, tüm kamu kurumları ile birlikte toplamda 248 bin 700 adet fidan dikildiğini belirten Vali Tutulmaz, yılsonu itibariyle toplamda 1 milyon 573 bin adet ağaç dikimini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Vali Tutulmaz ayrıca, belirlenen alanlarda başta Siirt fıstığı olmak üzere, menengiç, çam, akasya gibi fidanların dikileceğini, toplam hedeflenen miktarın yarısından fazlasının Siirt fıstığı fidanlarından oluştuğunu söyledi.
Vali Tutulmaz, daha sonra öğrencilerle birlikte dikilen fidanlara can suyunu verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siirt Valisi Tutulmaz Fidan Dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN