Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erfelek’te Başıboş Köpek Tedirginliği

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:52
’un Erfelek ilçesinde yaklaşık yüz civarındaki başıboş sokak köpeği vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.
Sinop’un Erfelek ilçesinde sokaklarda başıboş şekilde dolaşan sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor. Sabah çocuklarını okula gönderirken korktuklarını ve her zaman köpeklerle karşılaştıklarını dile getiren ilçe halkı, yetkililerin bir an önce önlem almasını istedi. Her sabah camiye giderken eline sopa aldığını belirten bir vatandaş, "Sokaklarda yürürken saldıracaklarından endişe ediyorum" dedi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek ise, "İlçemizde böyle bir sıkıntı var ancak biz belediye olarak sokak köpeklerini gerekli sağlık kontrollerinden geçiriyoruz. Belediye olarak karınlarını doyuruyoruz. Diğer ilçe ve köylerden köpekleri buraya bırakıp gidiyorlar. Dolayısıyla sokak köpekleri sayısında bir hayli artış var" diye konuştu.
Hayvan barınağı hususuna da değinen Şimşek, "İlgili bakanlık, nüfusu 50 binin altında olan yerlere barınak yapmaya müsaade etmiyor. Bununla ilgili yayınlanan bir genelge var. Ne yapalım yani? Başıboş köpekleri öldürelim mi? İnsanların hakları olduğu gibi hayvanların da hakları var" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erfelek’te Başıboş Köpek Tedirginliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN