Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’a Selçuklu Mimarili Yeni İlahiyat Fakültesi Binası

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:43
Sinop’a Selçuklu Mimarili Yeni İlahiyat Fakültesi Binası
Selçuklu mimarisi ile yapılacak olan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yeni bina inşaatının yer teslimi düzenlenen törenle yapıldı.
Sinop Üniversitsi kampüs alanında düzenlenen törene Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Bayrak, Genel Sekreter Mehmet Atlı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Dalgın, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Karakaya, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Ekrem Memiş, firma yetkilileri, akademik ve idari personel katıldı. Devir teslim töreninin öncesinde konuşan Rektör Bircan, "Sinopmuza, üniversitemize yakışır bir bina olacak. Üniversitemiz için önemli olan kampüs alanını oluşturmaktı. Bugüne kadar stat, atletizm pisti ve meslek yüksek okulumuzla ile ilgili yer teslimi yaptık, bunların inşaat çalışmaları devam ediyor. İnşallah yakın bir zamanda meslek yüksek okulu inşaatının temelini atacağız. Bugün de burada üçüncü safha olarak İlahiyat Fakültemizin yer teslimi ile ilgili toplandık. Allah izin verirse bizim ihale şartımız 15 ay, 1 Temmuz 2016’da inşallah burada güzel bir fakültemizin güzel bir binası yükselecek. Selçuklu mimarisi ile inşaatlarımızı yaptıracağız. Burada bildiğiniz gibi İlahiyat Fakültemizde şu anda 120 öğrencimizle eğitim devam ediyor, inşallah 15 ay sonra bittiği zaman bu binamızla altmış akademisyenimizle ve iki bin öğrenci kapasiteli binamız bitmiş olacak" dedi.
Rektör Bircan konuşmasının sonunda yer teslimi yapılan İlahiyat Fakültesi binası hakkında teknik bilgiler verdi. Konuşma sonrasında davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinop’a Selçuklu Mimarili Yeni İlahiyat Fakültesi Binası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN