Keleş: “Aile Kurumunun En Önemli Niteliği Sevgidir”

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
Keleş: “Aile Kurumunun En Önemli Niteliği Sevgidir”
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, aile kurumunun en önemli niteliğinin, sevgi odaklı bir ilişkiler dünyası olması olduğunu söyledi.
‘Aile Haftası’ münasebetiyle açıklama yapan Melih Keleş, “Aile inançların, ahlaki davranışların, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerlerin öğrenildiği yerdir. Aile kurumunun en önemli niteliği, sevgi odaklı bir ilişkiler dünyası olmasıdır. Bu yönüyle aile, bireyleri sevgi ve şefkatle toplumsal hayata hazırlayan bir okuldur. Toplum, ailelerden oluşur. Bu nedenle, aile toplumun temeli olarak kabul edilir. İnsanlık tarihi boyunca var olan ve değişimler karşısında bile sürekliliğini her zaman koruyan bir kurumdur. Bugüne kadar kurulmuş bütün medeniyetlerde, bütün hukuk sistemlerinde birlik ve bütünlüğü sağlamaya yönelik düzenlemelerin esas objesi yine aile olmuştur” dedi.
“Aile bireylerinin huzurlu bir ortamda iyi yetişmesi, toplum için de hayati önem taşır” diyen Keleş şunları kaydetti: “Çünkü ailenin huzuru ve mutluluğu, toplumun huzur ve mutluluğu demektir. Aile yapısının sağlıklı bir şekilde devam etmesi için aile bireylerinin davranışları çok önemlidir. Öncelikle ailede huzur, mutluluk ve güven ortamının oluşması gerekir. Bu da ancak aile bireylerinin büyüklerine karşı saygı, küçüklerine karşı ise sevgiyle davrandıkları bir ortamda gerçekleşir. Umuyorum ki gerek dünyada gerekse ülkemizde aileye ve aile değerlerine gösterilen bu hassasiyet ve yapılan anlamlı çalışmalar meyvesini verecek ve sağlıklı nesillerin inşasında aracı olacaktır. Bu vesileyle; güçlü aile, güçlü birey, güçlü toplum diyerek herkesin ‘Aile Haftası’nı en içten duygularımla kutluyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keleş: “Aile Kurumunun En Önemli Niteliği Sevgidir”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN