Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cizre’de Esnafa Yönelik Ruhsat, Gıda Ve Hijyen Denetimi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 12:38
Cizre’de Esnafa Yönelik Ruhsat, Gıda Ve Hijyen Denetimi
’ın Cizre İlçe Belediyesi denetim ve zabıta ekipleri fırın, lokanta, market ve gıda ürünlerinin satıldığı yerlerde ruhsat, gıda, temizlik ve hijyen denetimi yaptı.
Veteriner hekim, gıda teknikeri ve belediye zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde fırın, lokanta ve pastane sahiplerine hijyenik ortamın sağlanması ve temiz bir ortamda çalışmaları için gerekli uyarılar yapılarak, eksikliklerin en geç 10 gün içinde giderilmesi gerektiği bildirildi.
Cizre Belediyesi denetim sorumlusu Fatih Ünal, "Çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın hijyen ortamlarda, sağlıklı gıdalar tüketmelerini sağlamak üzere denetlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Denetlemelerimiz artarak devam edecektir. Bir hafta içerisinde 170’a yakın iş yerlerine giderek denetlemelerde bulunduk. İlk etapta form dolduruyoruz. Eksiklikleri olan esnafları uyarıyoruz. 15 gün süre veriyoruz sonra ikinci denetimde eksikliklerini gidermeyen iş yerlerine gerekli cezai işlem uygulayacağız" dedi.
İlçe de bulunan bütün iş yerlerini denetleyeceklerini aktaran Ünal, Cizre Belediyesi olarak öncelikli görevlerinin halkın sağlığını korumak olduğunu ifade etti.
Uygulamanın devam edeceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cizre’de Esnafa Yönelik Ruhsat, Gıda Ve Hijyen Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN