Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tügva’dan ’Türk Gençliğinin Vizyonu’ Konferansı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Tügva’dan ’Türk Gençliğinin Vizyonu’ Konferansı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği tarafından, bir otelde ‘Türk Gençliğinin Vizyonu’ adlı konferans düzenlendi.
Programa, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Dal, Şırnak Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. İbrahim Baz, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Ak Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan ,TÜGVA Şırnak İl Temsilcisi Cumali Tahir Arpas ile birçok STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Şırnak İl Temsilcisi Cumali Tahir Arpas, vakıf olarak amaçlarının, iyiliği emretme, kötülükten men etme şiarıyla hareket ettiklerini söyledi.
TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Dal ise yaptığı konuşmasında, vakıf olarak yapılacak hizmet ve amaçlarına değinerek Şırnak, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi bir dertleri olmadığını bütün ümmet coğrafyasının derdi ile dertlenmek gibi bir gayeleri olduğunu söyledi. Dal, “Bizim Filistin, Arakan gibi bir derdimiz var, bu ümmet coğrafyası gibi en çok dertlenebileceğimiz bir derdimiz var. Amacımız ümmet coğrafyasına hizmet davasıdır. Şırnak’ta ulaşamadığımız genç kardeşimiz, kapısını çalmadığımız, zeytin dalı uzatmadığımız bir kardeşimiz kalmayacak gayemiz budur” şeklinde konuştu.
ŞÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. İbrahim Baz da, Şırnak nüfusunun yaş ortalamasının 19 olduğunu, nüfusunun yarısının gençlerden oluştuğu bir ilde gençlerin başıboş bırakılmasını kimsenin kabul etmesinin mümkün olmayacağını söyledi. Baz, "Yarını, geleceği hesaplayanlar gençler üzerinden hesap yapmışlardır. Geleceğimzi olan gençler yani hazinelerimize sahip çıkalım. Müslüman bir gencin bilgisayarların çalışma sistemi gibi beyninin Windovsu da İslamca, Müslümanca ve tevhit olmalı her şey Allah için ve Allah rızası istikametinde olmalıdır” ifadelerini kullandı.
Program slayt gösterici ve Özlem Ajans Salih Gül’ün ezgileri ile devam ederken, yapılan ikramlarla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tügva’dan ’Türk Gençliğinin Vizyonu’ Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN