Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın Sağlıkçılar Futbol Oynadı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kadın Sağlıkçılar Futbol Oynadı
’ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışan kadın personeller futbol maçı yaptı.
Şehir Stadyumu’nda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun’ pankartı ile sahaya çıkan bayan sağlıkçılar futbol maçı oynadı. Maçta Kadına Şiddete Hayır takımı, Sigaraya Hayır takımını 1-0 yendi. Kıran kırana geçen maçta sakatlanan kadın futbolculara, maçta oynayan kadın doktorlar müdahale etti.
İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Duygu Kırıcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dostluk maçı düzenlediklerini söyledi. Kırıcı, "Öncelikle söyleyeyim futbol oynamak çok zor. Ama erkekler hayatın her yerinde varsa kadınlarda var. Her şeye el atabilmekte sadece erkeklerden beklentimiz güçlerini kullanmasınlar. Bizde her şeyi yapabiliyoruz, her türlü futbolu oynayabiliyoruz. Futbol erkekler de içindir, aslında hayır bayanlar da yapabilir. Erkekler sadece bize destek olun, güç ve şiddet kullanmanızı gerektirecek hiçbir şey yok" dedi.
Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Leyla Dursun da, “Etkinliğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yöneliktir. Burada iki takım oluşturduk. Takımlarımızda doktorlar, hemşireler ve personeller oynadılar. Bunu Şırnak’ta başlatmak istedik. Mutlaka belki başka illerde de yapılmıştır. Özelikle kadına yönelik her türlü şiddete hayır diyoruz. Ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete hayır amaçlı bir farkındalık yaratmak amacıyla bende bir Şırnaklıyım ve bir Şırnaklı olarak burada sahada çok büyük keyif aldım. Kadınlar beyniyle değil fiziksel gücüyle de her yere gelebilir. Bunu da top oynayarak kanıtlamak istedik. Kadına ve sağlık çalışanına yönelik şiddete sonuna kadar hayır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Sağlıkçılar Futbol Oynadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN