Genç Kızların Azmi Kütüphane Raflarını Doldurdu

Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
Silopi Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından başlatılan, ’Kitabımı paylaşıyorum’ projesi kapsamında, okul kütüphanesine 10 bin kitap kazandırıldı.
Silopi Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi büyük bir projeye imza attı. 1 Aralık tarihinde okul müdürü Hepşen Ökten’in öncülüğünde başlatılan proje kapsamında kız öğrenciler, Bilgi Kütüphanesi’ni kurdu. İnternet üzeri başlatılan kampanya kapsamında Türkiye’nin birçok üniversitesi, sivil toplum kuruluşu, öğretmen ve vatandaşlardan okula kitap yağdı. Toplanan kitaplar okul binasında bulunan kütüphaneye taşındı. Kitaplar burada kız öğrenciler tarafından da raflara yerleştirildi.
Osmanlı tarihi, inkılap tarihi, coğrafya, Türkiye cumhuriyeti anayasaları gibi zengin kaynağa sahip olan kütüphane ilçenin tamamına hizmet verecek. Okul müdürü Hepşen Ökten, "Okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte hazırladığımız modern ve zengin kütüphane ile okulumuz öğrencileri ve İlçemiz öğrencileri bilgi alışverişi yapabilecek. Okulda okuyan genç kızlar, açılan kütüphanede boş zamanlarını değerlendirerek yeni bilgiler keşfediyor. Bizim dahi çeşitli sebeplerle yeteri kadar kitaba ulaşamadığımız yaşamımızda, elleri boş raflara uzanan kızlarımızın, sessiz çığlıklarını duyarak, onlara cevap verebilmenin derin sevincini yaşamaktayım. Kızlarımızın kitapların bilgi derinliklerini keşfedebilecekleri, akıl almaz deneyimler yaşayıp, yarasız olarak hayatlarına devam edebilecekleri düşüncesiyle, vicdan rahatlığının verdiği huzuru duymaktayım. Ve hepsinden önemlisi birbirimizi doğru anlama yolunda, kitapların önderliğinde, ayakları yere daha sağlam basan bir nesil yetiştirecek olmanın öğretmenlere has kıvancını duyuyorum. Umuyorum ki oldukça çetin bir süreçle kurmuş olduğumuz kütüphanemiz, kızlarımızın geleceklerini olumlu yönde şekillenmesine katkı sunar ve sağlıklı iletişim kurabilen ve hayatı, insanları, doğru anlamlandırabilen bireyler yetişmesine önayak olur. Bu zorlu sürece başlamada ve sürdürmede desteğini eksiltmeyen İlçe Kaymakamlığımıza ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze, okulumuz öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim" dedi.
Kütüphanede bilgi alışverişi yapan genç kızlar ise, "Büyük azim ve kararlılıkla okulumuz kütüphanesini kurduk. Kurduğumuz kütüphane ile ilçemizin diğer okulları ve köy okulu öğrencilerimizde kütüphaneden faydalanabilecek. Büyük azimle kurduğumuz kütüphanemiz gelecek nesillere de büyük yarar sağlayacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç Kızların Azmi Kütüphane Raflarını Doldurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN