Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silopi’de Gıda Denetimi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:22
Silopi’de Gıda Denetimi
’ın Silopi İlçe Belediyesi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından gıda denetimi gerçekleştirildi.
Silopi’de, belediye ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından lokanta ve pastanelerde gıda denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerde ruhsatı olmayan ve kurallara uymayan iş yerlerine ceza kesildi.
Denetimler hakkında bilgi veren Silopi Belediyesi Başkan Yardımcısı Rana Şavluk, "İlçemizde yaptığımız denetimlerde beyaz bayrak uygulaması başlattık. Yapılan denetimlerde en temiz iş yerine flama verilecek. Puanlama sistemine göre gidilecek. Hem personel, hem mekan hemde imalat yönünden denetleyeceğiz. Halk sağlığı bizim için birinci sırada geliyor. Bu nedenle denetimlere çıkmaktayız. Denetimlerimiz sürekli olup halkımızın sağlığı için çalışmalarımıza devam edecek" dedi.
Silopi Belediyesi veteriner hekimi Emin Güler de, "Halkımızın sağlığı bizim için çok önemli, zabıta ekiplerimiz ile denetimlerimize devam edeceğiz. Kurallara uygun hareket etmeyen iş yerleri hakkında yasal işlem başlatacağız" diye konuştu.
Yapılan denetimler sonrası bazı iş yerleri hakkında tutanak tutuldu. 1 aylık denetimler sonrasında en temiz ve hijyen olan iş yerine beyaz bayrak ve çeşitli ödüller verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silopi’de Gıda Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN