Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta İlk Teravih Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 00:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 06:48
Şırnak’ta İlk Teravih Namazı Kılındı
’ta Ramazan ayının başlamasıyla birlikte vatandaşlar, ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti.
Geylani Camii’ni dolduran vatandaşlar namaz öncesi vaaz dinledi. Daha sonra yatsı namazını kılan vatandaşlar, 20 rekat teravih namazını kıldı. Namaz sonrası vatandaşlar, ülkemiz ve İslam dünyası için dua etti.
Ali İler adlı vatandaş, Ramazan ayının coşkusunun her yeri sardığını söyledi. Ramazan ayını şevkle ve aşkla beklediklerini belirten İler, "Her yerde şu an elhamdülillah bir Ramazan coşkusu yaşanıyor. Teravihle başladık. Gerçekten apayrı bir duygudur. Yarından itibaren de oruçlu olacağız. Ramazan hakikaten rahmet ve bereket ayıdır. İnşallah bereket ve huzurla bu ayı geçiririz" dedi.
Rahmet Zeyrek de, Ramazan’ın günahlardan arınmanın ve hayatlarda bembeyaz bir sayfanın açılması olduğunu dile getirdi. Çocukların bu ayda camiye alıştırılması gerektiğini söyleyen Zeyrek, şöyle konuştu:
"Günahlardan arınmış bir şekilde Allah’a birebir yalvarmak, konuşma ayıdır Ramazan. Fakirlerle paylaşmaktır, camide bol bol vakit geçirip, mukabelelere katılmaktır. Ramazan’ın en güzel etkinlikleridir. Bu ayda çocukları teravihlere alıştırmalı, onları caminin atmosferine alıştırmalıyız."
Geylani Camii imamı Habip Kalaç ise, “Şırnak’ımızda bütün camilerde, Türkiye’mizde ve İslam aleminin tamamında bu akşam ilk teravih namazımızı kıldık. Bu akşam Allah’ın izniyle ilk sahurumuza kalkacağız, ilk sahurumuzu yapacağız. Yarın da rutin bir şekilde yine teravihlerimize devam edeceğiz. Hazreti Peygamberin söylediği şekilde; ’her şeyin bir süsü vardır camilerin de süsü cemaattir.’ Biz de cemaatimizi, halkımızı buraya bekliyoruz. Bize iştirak etsinler. Bu ayı dolu dolu geçirmeye çalışalım. İslam aleminin ve ülkemizin kalkınması adına dua edelim. Müslümanların içinde bulunduğu gafletten dolayı uyanmalarına vesile olacak şekilde dualarımızı artıralım. Bir yılda 11 ay yedik içtik, belki bazen gaflete düştük. En azında bu değerli Ramazan ayını dolu dolu geçirmeye çalışalım. Ramazan ayını teravihlerle, mukabelelerle, ibadetlerle geçirmeye çalışalım. Camilere geldiğimizde çocuklarımızın elinden tutarak, onları cami atmosferine alıştıralım. Minberle, mihrapla ve camiyle buluşturma adına çocuklarımızı da getirirsek iyi olur” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak’ta İlk Teravih Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN