Esnaf Bu Kez ‘Barış’ İçin Kepenk Kapattı

Giriş Tarihi: 5.8.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 05:30
’ın İdil ilçe esnafı, hem son günlerde yaşanan şiddet olaylarına tepki göstermek hem de ‘barış’ için önce yarım saatlik kepenk kapatma, ardından da 5 dakikalık oturma eylemi yaptı. Esnaf adına konuşan Faik Kaplan, tüm çevreleri savaşa karşı tutum almaya çağırdıklarını vurguladı.
Son günlerde artan terör olayları ve operasyonlara tepki gösteren Şırnak’ın İdil ilçe esnafı, hem olayların sona ermesi hem de ‘barış’ için yarım saatlik kepenk kapatma eylemi yaptı. Esnaflar, kepenklerini kapatarak, ilçe merkezinde toplandı. Eyleme, sivil toplum kuruluşları temsilcileri de destek verdi. Burada esnaflar adına açıklama yapan Faik Kaplan, sadece ‘barış’ istediklerini vurguladı.
TÜM KESİMLERE ÇAĞRI
Kaplan, başta Türkiye demokratik kamuoyu olmak üzere, tüm kesimleri yeni bir savaşa karşı tutum almaya çağırdıklarına da dikkat çekerek, “Birlikte ve eşitlik temelinde kardeşçe bir yaşamın kurulması için, Türkiye halkının barış etrafında inisiyatif geliştirmesi her zamankinden daha önemli bir tutum olacaktır. Barış ve demokratik bir çözüm için ayağa kalkmak, Türkiye’de yaşayan her insanın ortak görevidir” diye konuştu.
Esnaf, açıklamanın ardından 5 dakika da oturma eylemi yaptı. Eylemin ardından ilçede kepenkler açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf Bu Kez ‘Barış’ İçin Kepenk Kapattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN