Koyulhisar’da YGS Provası Yapıldı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Koyulhisar’da YGS Provası Yapıldı
Koyulhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Koyulhisar Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile Pazar günü YGS sınavına girecek 69 öğrenciye gerçeğini aratmayan deneme sınavı yaptı.
Öğrenciler sınav giriş belgesinden, sınavda kullanacakları kalemlere, güvenlik görevlilerin yaptıkları kontrollere kadar Pazar günkü sınavın provasında bilgilerini ölçtüler. Öğrenci velileri de YGS provasında öğrencilerini yalnız bırakmadı ve sınav yerinde onlara destek oldular.
Koyulhisar Milli Eğitim Müdürü Battal Akman yaptığı açıklamada, “ Öğrencilerimizin konsantrasyonlarını kafa ayıklığını, dinlenmişliğini ve heyecanlarını kontrol etmeleri çok önemli. Bu tür sınavlarda heyecanı kontrol altına alarak minimize etmek gerekli bunu da deneme sınavları önemli ve de denemede ne kadar gerçekçi olursa o kadar başarılı olacağı kanaatindeyiz. Öğrencilerimiz arasında kimliğini unutanlar var bu gün unutan öğrencilerimiz gerçek sınavda bu türlü hatalara düşmeyecekler. Sınav heyecanını onların üzerinden alıp daha sağlıklı bir iç dünyayla sınava girmelerini amaçladık.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koyulhisar’da YGS Provası Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN