’ta ‘Önce Namaz’ Konulu Bilgi Yarışması Yapıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:21
Sivas’ta ‘Önce Namaz’ Konulu Bilgi Yarışması Yapıldı
İmam Hatipliler Derneği tarafından organize edilen“Önce Namaz” konulu ödüllü bilgi yarışmanın sınavı yapıldı.
Dirilişe Çağrı Namaz konulu kitap, Sivas merkezde eğitime devam eden 4 imam hatip liselerinde bulunan öğrencilere okumaları için dağıttı. Öğrenciler kitapları üç hafta içerisinde okuduktan sonra bu kitaptan sınava tabii tutuldu. Sivas Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve namazı sevdirmek amacıyla düzenlenen yarışmada öğrencilere 50 soru soruldu.
Yarışma sonrasında bir açıklama yapan Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Aktaş, erkeklerin Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, kızların ise Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sınava girdiğini söyledi.
Test usulü yapılan sınav sonrasında yapılacak olan değerlendirme öğrencileri ödüllendireceklerini dile getiren Aktaş, birinci olan öğrenciye üç çeyrek, ikinci olana iki çeyrek, üçüncü olana ise bir çeyrek altın vereceklerini, ilk 20’yi giren öğrencilere ise çeşitli hediye vererek ödüllendireceklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas’ta ‘Önce Namaz’ Konulu Bilgi Yarışması Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN