Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Akman kendine yakışanı yapmalı'

Başbakan Yardımcısı Arınç, mal varlığına tedbir konulan Zahid Akman'ı ne kendisinin ne de Başbakan'ın görevden alma yetkisi bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 7.6.2009 ABONE OL
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Deniz Feneri e.V soruşturması kapsamında mal varlığına tedbir konan RTÜK Başkanı Zahit Akman ile ilgili olarak, "Sayın Zahid Akman'ın benim söylediğim söz çerçevesinde belki ondan daha farklı olarak gelişen durum karşısında bir an önce kendisine yakışanı yapması lazım" dedi. Ankara'da düzenlenen Ege İlleri 2. Tanıtım Fuarı'nın açılışından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, şöyle konuştu: "Bu yargı süreci içinde RTÜK Başkanı konumunda bulunan Sayın Zahid Akman'ın benim söylediğim söz çerçevesinde belki ondan daha farklı olarak gelişen durum karşısında bir an önce kendisine yakışanı yapması lazım. Maalesef benim sözlerim karşısında bazı gazetelerde olayı çarpıtmaya çalışıyorlar. Bir defa Zahid Akman benim bürokratım değil. Atamasını ben yapmadım. Sayın Başbakan da yapmadı. Dolayısıyla gerektiği zaman onu görevden almak imkanına sahip değilim."

'ALNIMIZ AÇIK'
Arınç, Deniz Feneri e.V soruşturmasıyla AK Parti arasında bağlantı kurulmasını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de şunları söyledi: "AK Parti'nin alnı açıktır. AK Parti Türkiye dışında hiç bir kurum ve kuruluştan bir kuruş para temin etmez ve etmemiştir. Dışarıdan ne paraya ihtiyacımız var, ne de böyle bir saçmalığı yapacak akılsızlığımız var. Biz hiç bir kurum ve kuruluştan anayasanın temel ilkesine aykırı olarak bir kuruş temin etmiş değiliz. Hiç kimsenin elinde de böyle bir belge ve bilgi olamaz. Buna yürekten inanıyorum. Ama ne yazık ki Türkiye'de hala korkular, vehimler, acabalar, ortalığı bulandırmak için yazılar yazılıyor, dedikodu, fısıltı gazetesi devam ediyor.Bir kişinin dedikodu etmesiyle yüksek yargı hiç bir zaman meşgul olmaz."

ARKADAŞINA GÖNDER
'Akman kendine yakışanı yapmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA