Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den Alman Steinmeier'e tepki

CHP, Steinmeier'e "Bizim düşüncelerimizi nereden biliyorsun" sorusu yöneltti

Giriş Tarihi: 12.6.2009 ABONE OL
Almanya Dışişleri Bakanı ve SDP lideri Frank-Walter Steinmeier'in "CHP'nin ceza yasasındaki değişikliklere, düşünce özgürlüğünün sınırlarının genişletilmesine karşı muhalif tavrını da anlamakta zorlanıyoruz" sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, yanıt verdi. Öymen şunları söyledi:

Steinmeier'in düşüncesi Avrupalı bütün sosyal demokratların, sosyalistlerin düşüncesi değil. Bazı sosyal demokrat ve sosyalist lider ve yöneticilerle görüşüyoruz. Bu insanlar Deniz Baykal ile görüşüyorlar. Sayın Baykal ile konuşanlar bu konularda teşekkür ediyorlar.

Basın özgürlüğü konusunda, ifade özgürlüğü konusunda en büyük mücadeleyi CHP olarak biz veriyoruz. 301'le ilgili 2004'de yapılan değişiklikte eleştirilerin suç sayılamayacağını ilişkin maddeyi biz zorlamamızla kanuna koydurduk. Acaba Steinmeier ne düşündüğümüzü nereden biliyormuş?

Türkiye'ye geldiğinde 'kardeş partinin genel başkanı ile bir kahve içeyim' demedi. Bunları yapmadan oturduğu yerden CHP hakkında hüküm veriyor. ABD ABD Başkanı Obama bile Baykal'la bir araya geldi.

ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den Alman Steinmeier'e tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA