Buradan çıkış yok

Kayserispor mağlubiyetiyle bardağın taştığı Beşiktaş'ta çıkış yolu bulunamıyor. Yönetim kendi içinde dağıldı, teknik heyet umudu kesti, taraftar başkanın istifasını istedi, futbolcular psikolojik çöküş içinde!

Giriş Tarihi: 21.9.2009 ABONE OL
Beşiktaş'ta arka arkaya yaşanan şoklar sonrası tam bir kaos ortamı oluştu. Siyah beyazlı camiaya bayram zehir olurken, biriken sorunlar için ise henüz çözüm ortamı yaratılamadı. Taraftar yönetime küstü, yöneticilerle teknik kadro ortak bir noktada buluşamıyor, takımdaki maddi dengeler alt üst oldu. İşte krizin tavan yaptığı Beşiktaş'taki son durum:

1- Taraftar ve yönetimin arasına kara kedi girdi. Ligde 6 maçta alınan 6 puan siyahbeyazlı taraftarı çileden çıkardı. Tribünlerin yaptığı "Yeter Demirören yeter", "Yönetim istifa", "Gaziantep'e başkan olsana", "Hırsızlar istifa" gibi tezahüratlar, hem yönetimi hem de camiayı karıştırdı. Özellikle Çarşı'nın da bu protestolarda yer alması, başkan Yıldırım Demirören'i derinden yaraladı.

2- "Kayserispor maçına kadar sorun yok. Puan farkı kapatılır. Bize kargalar kılavuzluk edemez. Biz ne yaptığımız biliyoruz. Kimse merak etmesin, her şey güzel olacak" diyerek takımına liderlik yapan ve camiaya olumlu mesajlar veren Mustafa Denizli'nin 1-0 kaybedilen Kayserispor maçından sonra "Beşiktaş'ın düzelmesi için bir takım şeylerin değişmesi lazım. Bunların içinde benim istifam da olabilir" çıkışı, savunduğu tüm değerleri yıktı. Denizli'nin maçtan sonra gittiği Ümraniye'de futbolcularına da aynı açıklamaları yapması, takımda şok etkisi yarattı. Çünkü o güne kadar kendilerine hep moral aşılayan ve liderlik yapan Denizli'nin bu sefer inancını kaybetmişti.

YİNE LUCESCU SESLERİ
3- Demirören ve yönetimi Denizli'nin son hareketiyle çıkmaza girdi. Çünkü başkan Demirören, başarısızlığı Denizli'ye fatura etmek istiyordu. Ancak kurt hocanın istifa açılımıyla zorda kaldı ve hazırlıksız yakalandı. Bir çok yöneticinin "Denizli'yi gönderelim, istifasını kabul edelim" görüşüne, Demirören'in "Denizli'nin istifanı kabul etsek bile ortada çözüm yok. Lucescu'yu mu getireceğiz, yoksa Samet'i mi? Sorun değil, çözüm önerin" dediği öğrenildi ve Denizli'nin arkasında durma kararı aldı.

4- Futbolcular şu an panikte. Taraftarın tepkisi, yönetimini istifa sesleri, futbolcuların kimyasını bozdu. Futbolcular, "Durumumuz ne olacak? Hoca giderse, kim gelir? Başkan giderse, paralarımız ödenir mi? Taraftarın bize tepkisi ne olur?" kaygılarını taşıyorlar.

5- Mustafa Denizli'nin gönülsüz işe başladığını düşünen yönetimde bazı isimler, Denizli'nin işine sarılmadığını ve samimi olmadığını düşünüyor. Ayrıca yöneticiler yeni listeye giremeyecekleri için olayı fazla sahiplenmiyorlar. Kongre süreci bu noktada Beşiktaş'ı olumsuz etkileyecek gibi gözüküyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Buradan çıkış yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA