Süper cephe

Kulüpler Birliği, istifa edeceğini açıklayan Aziz Yıldırım'ı ikna etti. Toplantı sonrası federasyona net bir mesaj verildi: "18 kulüp de MHK'ye artık güvenmiyor. Mahmut Özgener ile görüşeceğiz"

Giriş Tarihi: 10.12.2009 ABONE OL
Kulüpler Birliği Vakfı'nın dün yaptığı toplantıdan, cumartesi akşamı istifa edeceğini açıklayan 'Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yola devam kararı' çıktı. Astoria Residence'taki Kulüpler Birliği Vakfı ofisinde yapılan toplantının ardından Aziz Yıldırım'ın, 29 Ocak 2010'da yapılacak vakfın olağan genel kuruluna kadar görevine devam edeceği açıklandı. Üç saat süren toplantıya daha önceki toplantılara sık sık gelmeyen Yıldırım Demirören'in da katılması dikkat çekti. Aziz Yıldırım'ın istifa kararı ve sebeplerinin masaya yatırıldığı toplantıda başkanların görüşleri alındı. Kulüp başkanları -Adnan Polat da dahiltamamı Fenerbahçe Başkanı'ndan göreve devam etmesini istedi. Bunun üzerine söz alan Aziz Yıldırım, bu şartlarda başkanlığa devam edemeyeceğini, Kulüpler Birliği Başkanı sıfatı ile kulübünün haklarını savunamadığını yineledi ve "Hakem hatalarından hepiniz dert yanıyorsunuz. Bu sorunu çözmeliyiz, bugün buradan ortak bir karar çıkmalı ve bizim seçtiğimiz Futbol Federasyonu sorunlarımızı dinlemeli ve çözmeli" ifadelerini kullandı.

MHK'YE GÜVEN KALMADI
Bu sözler üzerine başkanlar Aziz Yıldırım'dan, Kulüpler Birliği imzası ile ağır bir basın açıklaması yayınlamayı önerip ocak sonundaki olağan genel kurula kadar görevde kalmasını istediler. Yıldırım da bu öneriyi kabul etti. Toplantının ardından açıklama yapan Kulüpler Birliği Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ devam kararını kamuoyuna bildirirken, bunun oy birliği ile alınmış bir karar olmasına dikkat çekerek, "Merkez Hakem Kurulu'na güvensizlik var. Bu nedenle 16 Aralık'ta yapılacak toplantıya Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de davet edilecektir" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper cephe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA