Sağ koldan kroşe!

MHK'nın iki numarası Okçuoğlu'nun sağ kolu Ahmet Şahin'in, İstanbul Şubesi açılışı için Haluk Ulusoy'a elden davetiye götürdüğü ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 6.9.2010 ABONE OL
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) İstanbul Şubesi'nin açılış gecesi kriz üstüne kriz yaratıyor. Gecenin yol açtığı çelenk krizi (sağdaki kutuda) dışında en büyük sıkıntı, İstanbul Şube Başkanı Ahmet Şahin'in TFF eski Başkanı Haluk Ulusoy'un ofisine elden davetiye götürerek açılışa davet etmesiyle yaşandı. Eski hakemler; Ali Aydın, Sabri Çelik ve Muhittin Boşat, 2008'de Ulusoy'un bir yemeğine katılmış ve olayın ortaya çıkmasıyla Merkez Hakem Kurulu (MHK)tarafından aforoz edilmiş; görev alamayınca da istifa ederek gözlemci listesinden çıkmışlardı. MHK Başkanvekili Yüksel Okçuoğlu da, Ulusoy'u kastederek, "Onlarla aynı masada yemek yiyenlerle aynı masada olmayız" açıklamasını yapmıştı.

AYNI MASADA İFTAR YAPTILAR!
Okçuoğlu, Osman Avcı MHK'sında Avcı karşı çıksa da yoğun ısrarla dernek yönetimine aldırdığı Ahmet Şahin'e aynı tarifeyi uygulayamadı.
Şimdi "Okçuoğlu'na yakın olan Ahmet Şahin, davetiyeyi götürdüğü gün, Ulusoy ile aynı masada oturdu mu? Oturduysa, MHK Üyeleri Sadettin Güler ile Hamza Işın ve Hakem İşleri Müdürü Sürhat Müniroğlu'nun Ahmet Şahin'in yanında ne işleri var? Okçuoğlu, 2 Eylül'de verilen yemekte Şahin ile neden aynı masada iftar yaptı?" sorularının yanıtları merakla bekleniyor.

'ÇELENK DÜELLOSU'NDA ÖZGENER MAĞLUP OLDU
Futbol Federasyonu'nun eski başkanlarından Haluk Ulusoy davetiyeyi dernek başkanı Ahmet Şahin'in elinden almasına karşın, MHK Üyeleri'nin de bulunduğu bu açılışa katılmadı. Fakat ismiyle çelenk gönderdi. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener de son dönemlerde TFFHGD Genel Merkezi'nin MHK ile yaşadığı sorunları düşünerek İstanbul Şubesi açılış gecesine katılmadı ve ismiyle çelenk göndermekle yetindi. Geceye katılan şahısların kesin iddialarına göre; bugün halen federasyon başkanlığı görevinde bulunan Mahmut Özgener'in gönderdiği çelenk, gecenin düzenlendiği Burhan Felek Tesisleri'nde tuvaletin önüne konuldu. Haluk Ulusoy'un çelengi ise en ön sıralarda yer aldı.

İKİ YIL ÖNCE NE OLMUŞTU?
Ali Aydın, Sabri Çelik ve Muhittin Boşat; 2008'in Aralık ayında Ulusoy'un yemeğine katılmış ve MHK'nın uyguladığı yıldırma politikası ile gözlemci listesinden çıkmışlardı. Okçuoğlu bu olayın ardından, "Siz o yemeği yerseniz, biz de sizi yeriz! Onlarla aynı masada yemek yiyenlerle biz aynı masada olmayız" demişti. Fakat 10 Ağustos'taki açılışta MHK Üyeleri, Ulusoy'a elden davetiye götüren Şahin ile aynı karede yer aldı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sağ koldan kroşe!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA