Başarılar tesadüf değil

8 yıllık süreçte basketbol, güreş ve halterde başarılı olduklarını belirten GSGM Müdürü, "Yeni tohumlar ektik. Hasat zamanı da 2012 Olimpiyatları" dedi

Giriş Tarihi: 22.9.2010 ABONE OL
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'ün keyfi yerinde. Son iki ayda atletizm, basketbol, güreş, halter, boks ve masa tenisinde arka arkaya gelen başarılar, Akgül'ü 2012 Londra Olimpiyatları için hırslandırdı. Antalya'daki Dünya Halter Şampiyonası'na gelen ve SABAH'a konuşan GSGM Müdürü, "Bu başarıları yakalamak kolay değil. 8 yıllık planlı, programlı çalışmanın ürünü. 8 yıl önce ektiğimiz tohumları şimdi biçiyoruz. Bunlar tesadüf değil" dedi ve ekledi: "Yeni tohumlar ektik, onların hasat zamanı da 2012 Londra Olimpiyatları'dır." "Bir yandan hasat yaparken, diğer taraftan yeni tohumları yetiştiriyoruz" ifadesini kullanan Yunus Akgül, "Bugün kimsenin beklemediği branşlarda patlama yaptık. Bununla da yetinmeyip çıtayı yükselttik. Atletizm, güreş, halter,tekvando,boks ve masa tenisinde alınan sonuçlar bunları gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu. Ödül tartışmalarına da değinen Akgül, "Şimdiye kadar takım sporlarında A Milli Futbol Takımımız'ın dünya üçüncülüğü var. Coşku ile sokaklara dökülüp kutlamıştık 2002 yazında. Şimdi de 12 Dev Adam dünya ikincisi oldu. Bir ilk yaşandı. İlkler her zaman önemlidir. Sayın Başbakanımız da bu başarıyı ödüllendirdi. Şimdi bu ödül tartışılıyor. Yanlış bir şey" yorumunu yaptı.

ÇİNLİLER'E 'HAYIR' DEDİK
Çinli sporcuların Türkiye için yarışmak istediğini vurgulayan GSGM Müdürü, "Şampiyonlar bizim göz bebeğimiz. Bugün dünyada en fazla ödül veren ülkelerin başında geliyoruz. Çinliler, Dünya Halter Şampiyonası'nda madalya kazananlara verilecek ödülleri öğrendikleri zaman Türkiye adına yarışmak istediler. Ancak biz buna karşı çıktık" dedi.

'DESTEK VERİRİM AMA...'
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, "Federasyonların başarılı olması için her türlü maddi- manevi desteği veriyoruz. Haftada 2 gün onlardan hesap soruyorum. Çünkü hesap vermek zorundalar. Organizasyon yapmayan federasyonları cezalandırıyorum. İşi sıkı tutmalıyız" dedi.

FEDERASYONLAR'A MESAJ
Yunus Akgül son olarak şunları söyledi: "Olimpik olmayan federasyonlara bütçe verilmeyecek. Federasyonlar projelerini getirip, bizi ikna ettikleri takdirde para verilecek. Yoksa devletin parasını çar-çur ettirmeyiz. Bir kuruşun bile hesabını sorarız. İlk tercihimiz olimpik federasyonlar."

ARKADAŞINA GÖNDER
Başarılar tesadüf değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA