Türkiye'nin en iyi haber sitesi

soruşturması büyüyor, lar yolda

'te ve savcılarının düzenlediği basın toplantısında, yetkilileri hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde birçok bilgiye ulaşıldığı ve bireyler ile kurumlara yönelik suçlamaların artacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 14.9.2015 19:04 Güncelleme Tarihi: 14.9.2015 22:24
FIFA soruşturması büyüyor, gözaltılar yolda
'teki toplantıya katılan Loretta Lynch, " soruşturması kapsamında daha fazla kişi ve kuruluşa ek suçlamalar yapılacağını tahmin ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Savcıların, bankalarındaki 121 hesabın ve İsviçre Alpleri'ndeki bazı özel mülklerin de soruşturma kapsamında incelediği ifade edildi.

Soruşturma kapsamında 11 terabayt bilgiye el konulduğu da belirtildi.

FIFA'daki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten başsavcı Michael Lauber ise, soruşturmanın daha yarısının bile tamamlanmadığını ifade etti.

KARA PARA AKLANDIĞI GEREKÇESİYLE...

ABD'de açılan yolsuzluk davası kapsamında, FIFA'nın üst düzey yöneticileri, 2018 ve 2022 Dünya Kupası'nda "kara para aklandığı" gerekçesiyle 27 Mayıs'ta Zürih'te düzenlenen operasyonla na alınmıştı. Blatter, 29 Mayıs'ta düzenlenen kongrede 5. kez FIFA başkanlığına seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da Blatter, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı.

ABD'deki davanın iddianamesinde adı geçen FIFA yetkilileri, 1991 yılından bu yana yapılan uluslararası futbol organizasyonlarını kirletmekle suçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FIFA soruşturması büyüyor, gözaltılar yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN