Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'a ağır ceza!

Giriş Tarihi: 9.4.2013 16:32 Güncelleme Tarihi: 9.4.2013 21:43

Galatasaray Medical Park'a 2 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Galatasaray Medical Park - Fenerbahçe Ülker derbisi seyircisiz oynanacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Galatasaray Medical Park - Pınar Karşıyaka maçında çıkan olaylar nedeniyle sarı kırmızılı takıma 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Bu ceza nedeniyle Galatasaray Medical Park - Fenerbahçe Ülker derbisi seyircisiz oynanacak.

Disiplin Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle:

1 – Galatasaray Medical Park taraftarlarının eylemlerine uyan Disiplin Yönergesi'nin 7, 11.6, 29.1 ve 29.2.6 maddeleri gereğince, rakip takım taraftarlarına saldırılması, rakip takım taraftarları ile küfürleşilmesi, kavga edilmesi ve çok sayıda patlayıcı madde patlatılması neticesinde müsabakanın geç başlamasına, anons yapılmasına ve müsabakanın seyirciler boşaltılarak oynanmasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle ev sahibi kulüp durumundaki GALATASARAY SPOR KULÜBÜ ERKEK BASKETBOL ŞUBESİ'NİN 2 (İKİ) MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA VE 20.000-TL PARA CEZASI ile tecziyesine,2 – Galatasaray Medical Park idarecisi Ömer Yalçınkaya'nın eylemlerine uyan Disiplin Yönergesi'nin 36. maddesi gereğince, Tedbir Kararı tarihinden başlamak üzere, kendisinin 20 (YİRMİ) GÜN HAK MAHRUMİYETİ VE 5.000-TL PARA CEZASI ile tecziyesine,

3 – Pınar Karşıyaka taraftarlarının eylemlerine uyan Disiplin Yönergesi'nin 7, 11.6, 29.1 ve 29.2.6 maddeleri gereğince, salon dışında ve sonrasında salonda, tahrik edici taşkın davranışlar sergileyerek küfürleşmeleri, çıkan olaylar sonucu müsabakanın geç başlamasına, anons yapılmasına ve müsabakanın seyirciler boşaltılarak oynatılmasında etkili olmaları nedenleriyle KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ ERKEK BASKETBOL ŞUBESİ'NİN 3.000-TL PARA CEZASI ile tecziyesine,

iş bu kararın ilgililere tebliğine, Disiplin Yönergesi'nin 51. maddesi çerçevesinde para cezalarının 30 gün içerisinde ödenmesi gereğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'a ağır ceza!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN