Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geldim çünkü hedef büyük

F.Bahçe Ülker'in dünyaca ünlü koçu Obradoviç sezon öncesi SABAH'a konuştu.

Başkan Aziz Yıldırım'ın beni ikna etmesi zor olmadı çünkü Fenerbahçe'nin de benim de hedeflerimiz büyüktü, örtüştü
Kariyeriminin büyük bir sırrı yok. Hedef belirlemek, çalışmak, iyi bir ekip seçmek. Sözleşmem iki yıllık, ilerisini görürüz...

1990 yılında artık olmayan Yugoslavya Milli Takımı'yla dünya şampiyonluğu yaşadı. Bir sezon sonra başladığı antrenörlük kariyerine 1992 yılında İstanbul'da Euroleague şampiyonluğu ile start verdi. O günden bu yana nerede kupa varsa topladı durdu. Ve artık İstanbul'da Fenerbahçe Ülker'in başında... Söz artık Zeljko Obradoviç'te...

Aziz Yıldırım sizi nasıl ikna etti? İlk buluşmanızın Çırağan Sarayı'nda olmasının etkisi oldu mu?
Nerede tanıştığımızın önemi yok. Sonuçta ben bugün F.Bahçe'deyim. Tabii ki başkanla tanışmak büyük bir ayrıcalıktı. Kulüp için yıllardır neler yaptığını çok iyi biliyorum. F.Bahçe'yi çok iyi tanıyordum, Türkiye de bildiğim bir ülke. İkna olmam zor almadı. Çünkü benim de F.Bahçe gibi büyük hedeflerim var. Başkanın bana anlattıkları hedeflerimle örtüştü. Benim için yeni bir deneyim olacak.

Böyle bir kariyerin sırrı ne?

Başarı dolu kariyerinizin sırrı Cola'nın sırrı gibi sihirli bir şey mi?
En önemlisi çok sıkı çalışmak, seni anlayan bir ekibinin olması. Ve hedef belirleyip bu doğrultuda çalışmak ama çok çalışmak. Öyle büyük bir sırrı yoktur başarının.
F.Bahçe ile uzun soluklu bir birlikteliğiniz olur mu?
Benim için önemli olan şu an... Sözleşmem iki senelik. Daha fazlası için konuşmak doğru olmaz. İleride görürüz.

Favorim Sırbistan, Türkiye'yi Tanjeviç'e sorun

Obradoviç arkadaşımız Serkan Ünlü'ye Avrupa Şampiyonası'ndaki favorisini ve Türkiye'nin şansını değerlendirdi: "Favorim tabii ki Sırbistan. Türkiye'nin de başarılı olmasını isterim, çünkü oyuncularım var. Ama madalya alırlar mı, bunu Tanjeviç'e sormalısınız."

Yıldızlar, Yıldız'la geldi

Takıma katılan yıldızlar gelişinizde olmazsa olmaz şartlar mıydı? "Kimseyi bütçelerle ilgili zorlamadım. İstediğim isimleri söyledim, bütçeye uygun olanlar alındı. Bu transfer sürecinde Ülker ailesinin bize çok büyük desteği oldu. Özellikle Yıldız Holding yöneticisi Ahmet Özokur ile iletişimimiz çok önemliydi, bize çok yardımcı oldu."

2020 Olimpiyatları, İstanbul'a yakışır

İstanbul, 2020 Olimpiyatları'nın en önemli adayı. Sizce şansımız nedir?
"Bana kalırsa sorgusuz sualsiz 2020 Olimpiyatları İstanbul'a verilmeli. Bu şehir spor tesisleriyle bunu yapabilecek donanıma sahip. Önceki sene düzenlenen Final Four organizasyonu muhteşemdi. Türkiye bu tip spor organizasyonlarının hakkını veren bir ülke."

Ataman'a gözdağı taraftara mesaj

Son şampiyon G.Saray'ın koçu Ergin Ataman ile Banvit'ten dostunuz Dimitris sizi zorlar mı?
"İkisi de çok iyi arkadaşlarım. Dimitris kardeşim gibi. Maçlar dışında da onlarla bir araya gelme şansımız olacaktır. Kim kimi zorlar, onu şimdi değil nisan mayıs ayında görürüz. Ben taraftarımızdan bizi Avrupa'nın en iyi salonu Ülker Arena'da yalnız bırakmamasını istiyorum."

Aile içinde kalmalıydı!

"Kan testi" haberlerinin basına sızmasına çok kızan Fenerbahçe Ülker'in hocası Obradoviç aba altından sopa gösterdi

Kan testi yaptırıp takımda alkol, sigara kullanımını kontrol ettiniz mi?
Aile içinde olan aile içinde kalır. Özellikle bazı şeylerin aile içinde kalması gerekir. Bunu anlamayanlar varsa en kısa zamanda öğrenirler. Benim kendi çalışma yöntemlerim var. Bir çok söylentiler çıkabilir. Ama herkes ne kadar ciddi olduğumu en kısa sürede anlarsa sevinirim. Bu herkes için çok iyi olur!
Bu tip bir uygulamayı daha önce çalıştığınız kulüplerde yaptınız mı?
Hiç bir kulüp yönetimi sporcusunun geceleri barlarda dolaşmasını istemez! Böyle bir şeyi aklınız alıyor mu gerçekten? Spor yapmaktan, sporculardan bahsediyoruz!

'Obradoviç haberiyle telefonum kilitlendi'

Ülker Sports Arena CEO'su Shane Chalmers, Obradoviç'in gelişine en çok sevinen kişi: "Avrupa'nın en büyük koçlarından olan Obradoviç'in F.Bahçe Ülker'e gelmesi beni çok heyecanlandırdı. Sitemiz kitlendi. Bir çok taraftardan 'Obradoviç haberleri doğru mu? Kombineler ne zaman satışa çıkıyor' diye telefonlar aldık. Sadece F.Bahçeliler değil Ataşehir'deki farklı kulüplerin taraftarları da kombine almak için bize kombine satışının ne zaman olacağını sordular. Cumartesi günü (yarın) başlayacak kombine satışlarında rekor bekliyoruz."

Ya Yıldırım giderse?

Aziz Yıldırım'ın başkanlıktan mecburen ayr��lması söz konusu. Sizin için sorun olur mu?
Ben Fenerbahçe Ülker'in antrenörüyüm. Spor dışı konularda yorum yapmak istemiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Geldim çünkü hedef büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN