Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suçluyum gidiyorum

Beklendiği gibi dün istifa eden Tanjevic, Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısızlığın faturasını kendisine kesti ve "Sorumluluk benim. İlk turu kolay geçeriz sandım. Ama yanıldım. Ailem gibi gördüğüm herkese teşekkür ederim" diyerek veda etti

Giriş Tarihi: 13.9.2013
A Milli Basketbol Takımı'nda ikinci Tanjevic dönemi de dün resmen sona erdi. Avrupa Sampiyonası'nda gruplardan dahi çıkamayarak büyük hayal kırıklıgı yasatan Milli Takım'ın aldıgı kötü sonuçları daha çok ikinci turu düsünmesine baglayan Karadaglı antrenör, "Tüm sorumlulugu üzerime alıyorum. Ilk turu kolay geçecegimize inandıgım için oyuncularıma ikinci turdaki Ispanya ve Slovenya maçlarına vurgu yaptım. Bu da oyuncularımın rakiplere saygısını azalttı. Bunun bedelini ödedik. Bu masada ailem gibi gördügüm herkese tesekkür ediyorum. Ülkemi seviyorum. Geçirdigim zor zamanlarda hep onların sevgisini hissettim" dedi.

OSMANL TOKAD GİBİ!
Türkiye Basketbol Federasyonu Baskanı Turgay Demirel toplantıdaki konusmasına "Tanjevic'in istifasını yönetim olarak kabul edecegiz" diyerek baslarken, Karadaglı koç için "Kendisi Türk basketboluna 2004 yılından beri, hizmet eden önemli bir basketbol adamı" dedi. Degisime gidilecegini açıklayan Demirel "Bu görevi hak eden hocalarımız var. Onlarla da görüsecegiz. Takımı tanıyan koçla devam etme fikri daha agır bastı. dogru tercihi yapmamıs olabiliriz. Avrupa Sampiyonası'ndan gerekli dersleri çıkardık. Turnuva bir 'Osmanlı Tokadı' gibi seklinde konustu.

Hdo'dan ağr sözler
Şampyonada kötü performanslarıyla gündeme gelen A Milli Basketbol Takımı kaptanı Hidayet Türkoglu, açıklamalarının bir kısmında, eski takım arkadası ve kaptanı Ibrahim Kutluay'a imalı sözlerde bulundu. Türkoglu açıklamasında "Milli takımın kaptanlıgını yapmıs büyüklerimiz takıma sahip çıkması gerekirken, elestirileriyle bizi çok kırmıstır. Inanıyorum ki, bir sekilde buradaki insanlardan özür diler." sözleriyle, Ibrahim Kutluay'ın elestirilerine cevap verdi

En güçlü aday ERGN ATAMAN
Tanjevic'in istifasının ardından gözler A Milli Takım'ın yeni hocasının kim olacagına çevrildi. Basketbol Federasyonu baskanı Turgay Demirel, yerli veya yabancı ayrımı yapmadan, süratli bir sekilde karar vermek istiyoruz" derken kulislerde G.Saray'ın hocalıgını da yapan Ergin Ataman'ın Milli Takım koçluguna yakın oldugu konusuluyor. Basketbol Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da Radyospor'a yaptıgı açıklamada, Ergin Ataman'ı milli takımın basında görmek istedigini söyledi. Diger aday ise CSKA Moskova Antrenörü Ettore Messina.

Tanjevic'in istifası için ne dediler?

Türk olması gerek...
1- Hastalığını sahalarda yenen Tanjevic'e kalben güzel ve mutlu bir gelecek diliyorum. Sonra da 9 senenin karşılıklı saygısı için çok güzel ve özel bir uğurlama... Bu saatten sonra hiç birimizin eleştirisel bir tavır takınması yaşananlanı geri getirmeyecektir. Basketbola Yugoslav ekolü içinde başlamış bir çok oyuncunun gelişmesine ön ayak olmuş ve disiplini ile ün yaymış Tanjevic'ten kendi adıma kariyerinde yaptıklarına uygun çok daha büyük performans beklemiştim.

Yeni bir sayfa açılacak
Antrenörlük yapanların doğansında hem başarı var, hem de başarısızlık var. Bu benim içinde geçerli olan bir gerçek. Avrupa'nın değil dünyanın en iyi koçlarından biri olan Bogdan Tanjevic'in yönetimindeki A Milli Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda başarısız olarak elendi. Bunun sonunda Tanjevic ile yollar ayrıldı. Şimdi Türk Basketbol'unda yepyeni bir sayfa açılıyor. Türk Basketbol'u son yıllarda çok başarılı dönemler geçirdi. İlerleyen yıllarda inşallah çok daha iyi günler geçiririz.

OKTAY MAHMUTİ
Bugün yıllarca Alman milli takım çalıştıran Dirk Baurmann'den sonra deneyimsiz de olsa yine bir Alman koçu göreve getirdi. Litvanya da Litvanyalı,İtalya'da İtalyan koç var ise basketbol ülkesi olan Türkiye'de de Türk koçun olması gayet normal.
MURAT DİDİN

Geç alınmış bir karar
Türkiye Basketbol Adamları Derneği Başkanı Mehmet Baturalp "Aslında bu istifa kararı çok geç alındı. Dünya Şampiyonası öncesinde hastalanan Tanjevic'in o günlerde istifa etmesi gerekirdi" dedi. Baturalp sözlerine şöyle devam etti, "O kariyere sahip olan Tanjevic, eğer o zaman görevini bırakmış olsaydı, hem kendisi rahat eder, hem de A Milli Basketbol Takımımız, bu günleri yaşamazdı."
MEHMET BATURALP

Yepyeni bir sayfa açıldı
BOGDAN Tanjevic, kendi isteğiyle, A Milli Basketbol Milli Takımı sorumluğundan istifa etti. Türkiye Basketbol Federasyonu, Tanjevic'in istifasını kabul etti. Bu kararın günü kurtarmak için alındığını sanmıyorum. Türk basketbolu için yepyeni bir sayfa açıldı. Yeni antrenörün Türk olmasından yanayım. Bundan böyle A Milli Basketbol Takımı'nın başarısı için herkesin taşın altına elini sokması gerekir. Federasyon en kısa zamanda toplanarak, uzun vadeli bir program yapmalı. Avrupa'da takımlar başarıyı böyle yakalıyor."
ERMAN KUNTER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suçluyum gidiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN