"NBA'den sonra İspanya ligi ile en başta geliyoruz"

FİBA Avrupa ve Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel A Haber’e özel açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 7.6.2014 12:05
Ülke basketbolundaki yükselişin süreceğini ifade eden Demirel Fenerbahçeli yöneticilerin açıklamalarıyla ilgili ise "herkes kendine yakışanı yapar" ifadelerini kullandı


"HEDEF ALTIN MADALYA"
2012 seçimlerinden sonra Türk basketbolu için önümüzdeki hedefin altın madalya olduğunu söylemiştim. Biz özellikle kadınlarda hem gümüş hem de bronz madalya alarak ve olimpiyatlarda 5. olarak altın madalya şansını zorlayan bir ülke haline geldik. 27 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda önce Ankara'da ardından İstanbul'da milli takımımız mücadele edecek. Burada altın madalyaya uzanabilmek için çok büyük çaba sarf edeceğiz. Aynı şekilde erkek basketbol takımımız, İspanya'da Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılacak. Burada altın almak açısından biraz belki zorluğumuz var çünkü özellikle NBA'de oynayan oyuncularımız sakatlığı ve belki Hidayet'in gelemeyecek olması gibi sorunlar var ama yine burada da iddialıyız.


"KEYİFLİ BİR FİNAL SERİSİ OYNANIYOR"
Çok üst düzey bir basketbol serisi yaşıyoruz. İlk 2 maçta ortam çok güzeldi. İnşallah aynı şekilde devam eder. Gönül ister ki final serisi son maça uzasın ve hak eden şampiyon olsun.

"HERKES KENDİNE YAKIŞAN ŞEKİLDE DAVRANIYOR"
Kulüp yöneticilerinin açıklamalarına cevap vermem doğru olmaz. Herkesin belli bir çizgisi var. Herkes kendine yakışan şekilde davranıyor.bizim disiplin yönetmeliğimizdeki maddeler açık. Ceza alan yöneticilerin saha girmesi değil, protokol tribününde yasak ve kulüplerini temsil etmeleri yasak. Belki bununla ilgili önümüzdeki süreçte ayrı bir düzenleme yapmak gerekir ama şu an için tribünde oturmalarında bir engel yok.

"HAKEMLERİMİZ ÜST DÜZEY MAÇLAR YÖNETİYOR"

En formda hakemlerimizi final serisinde görevlendiriyoruz. Yeter ki her iki taraf da onlara yardımcı olsun. Hakemlerimiz de yanlış kararlar verebilirler ama bu hiçbir zaman bir takımın aleyhine olacak şekilde değerlendirilemez. Hakemlerimiz ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.

"NBA'DEN SONRA İSPANYA LİGİ İLE EN BAŞTA GELİYORUZ"
Amacımız Türkiye'yi basketbolda dünyanın 3 büyük güç merkezinden biri haline getirmekti. Bunlardan diğer ikisi Amerika ve İspanya'ydı 3.'sü ise Türkiye'ydi. Bunu başardık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"NBA'den sonra İspanya ligi ile en başta geliyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN