Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arıboğan için büyük rest

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Arıboğan için büyük rest
27 Mayıs'taki Basketbol Federasyonu seçimine günler kala F.Bahçe Kulübü, başkan adayı Lutfi Arıboğan'ı hedef alan bir açıklama yaptı: "3 Temmuz Kumpası'nın en önemli işbirlikçisi olduğunu her platformda açık açık dillendirmiş olduğumuz Lutfi Arıboğan, aday olmuştur. Bilinmelidir ki bize göre Arıboğan'ın bu yolda desteklenmesi illegal yapının baş yapıtlarından olan 3 Temmuz Kumpası'nın ve söz konusu kumpası kuran zihniyetin desteklenmesidir. Arıboğan'ın seçilmesi halinde ise 3 Temmuz Kumpas planının basketbola sirayet etmesinin önüne geçerek, bu zihniyete dur demek adına basketbol şubemizi yeniden yapılandırmak için gerekli her türlü idari tasarrufta bulunulacağını kamuoyunun bilgilerine sunarız. Spor Genel Müdürlüğü Teşkilatı'nın kendisini desteklediğini açık bir şekilde ifade eden Arıboğan'ın bu ifadelerinin takdir ve değerlendirilmesi hususunda Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç'ı göreve davet ediyoruz."

BAKANLIK: BİZ TARAF DEĞİLİZ
Fenerbahç e'nin açıklamasının Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda da yankı bulduğu öğrenildi. Bakanlık kaynaklarının, "Özerk bir federasyonun seçiminde biz taraf değiliz. Hiçbir aday ile yakınlığımız yok. Müdahil olacağımız bir durum söz konusu değildir" dediği kaydedildi.

"CEVABI GENEL KURUL VERECEK"
Lutfi Arıboğan da F.Bahçe'ye yanıt verdi: "Haksız itham ve iftiralarla dolu metnin seçim sonuçlarına etki etmek maksadıyla taktik bir manevra olarak yazıldığı spor kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu beni destekleyen, yüreklendiren ve imzaları ile aday gösteren kişi ve kurumlara karşı da yapılmış bir saygısızlıktır. Yeni Türkiye Basketbol Federasyonu başkanının seçileceği olağanüstü genel kurul öncesi gündemi kirletmeye çalışanlara en güzel cevabı değerli genel kurul delegelerinin vereceğine inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arıboğan için büyük rest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN