Türkiye - İsrail maçı için üst düzey alarm!

Giriş Tarihi: 16.11.2015 11:23
Türkiye - İsrail maçı için üst düzey alarm!

Son dönemde artan terör olayları ve İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerginliklerden dolayı, 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nde oynanacak olan Türkiye - İsrail maçı için Ankara Emniyeti ve Türkiye Basketbol Federasyonu çok dikkatli davranıyor.

2017 yılında Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda yer alan Potanın Perileri, ilk maçını 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'de Ankara Spor Salonu'nda İsrail ile oynayacak.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILACAK

Son dönem içerisinde artan terör olayları ve İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerginliklerden dolayı, bu karşılaşma için Ankara Emniyeti ve Türkiye Basketbol Federasyonu çok dikkatli davranıyor. Bugüne kadar emniyet ve Basketbol Federasyonu yetkililerinin iki defa bir araya geldiği öğrenildi. Milli maç öncesi yapılacak olan güvenlik toplantısında tüm önlemler masaya yatırılacak. Ankara Emniyeti'nin bu karşılaşma için özel önlemler alacağı öğrenildi. Herhangi bir güvenlik zaafının yaşanmaması için, konuk milli takıma özel önlemler alınacak. İsrail Milli Takımı, Ankara'ya indiği andan itibaren otele gidene kadar sivil ve resmi polisler tarafından korunacak.

Özel güvenliklerin sayısı artırılarak maçın oynanacağı salonda ekstradan önlemler alınacak. Ankara Emniyeti kafilenin otelden salona gelişine ve otele dönüşüne kadar alarmda olacak. Önemli maçlarda alınan önlemlerin, bu maç öncesi ve kafilenin Türkiye'den ayrıldığı saate kadar en üst düzeyde korunması sağlanacak. Yapılacak olan güvenlik toplantısında koruma ekibinin sayısının yaklaşık 2 bin 500 civarında olması bekleniyor. Ayrıca salon çevresinde ve kafilenin kalacağı otelde de özel güvenlik önlemlerinin alınacağı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye - İsrail maçı için üst düzey alarm!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN