TBF'den krizi için ek süre açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 6'ncı haftasındaki - derbi mücadelesinde yaşanan sorunu ile ilgili açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 15.12.2015 21:49
TBF'den Kizer krizi için ek süre açıklaması
Yapılan açıklamada, medyada çıkan ve TBF'nin Spor Genel Müdürlüğü (SGM) Tahkim Kurulu'ndan ek süre istediğinin yalan olduğu bildirildi.

TBF'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Bir kısım yayın organlarında, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 6.haftasında oynanan - müsabakası sonucunun, TBF Yönetim Kurulu'nca Galatasaray takımı aleyhine hükmen mağlubiyet şeklinde karara bağlanması ve Galatasaray Spor Kulübü'nün Tahkim Kurulu nezdinde yaptığı itiraz sürecinde "TBF'nin Tahkim Kurulu'ndan ek süre istediğine" dair asılsız haberler çıkması üzerine işbu açıklamanın yapılması gerekmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 30.11.2015 tarihli toplantısında, Galatasaray - Fenerbahçe Kadınlar Basketbol Süper Ligi müsabakası sırasında sahada yönetmeliklere aykırı kadro ile yer aldığından dolayı Galatasaray takımı hakkında hükmen mağlubiyet kararı vermiştir. Söz konusu karar; Galatasaray Spor Kulübü'nün itirazı üzerine halen Tahkim Kurulu değerlendirme süreci içerisindedir. SGM Tahkim Kurulu, Federasyona hitaben 09.12.2015 tarih ve 626 sayılı yazısı ile Tahkim Kurulu Yönetmeliği çerçevesinde 10 gün içerisinde ilgili belgeler ve TBF görüşünün Kurul'a gönderilmesini istemiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak mevzuat gereğince ve 19.12.2015 tarihine kadar verilen yasal süre içerisinde gereken bilgi ve belgeler SGM Tahkim Kurulu'na iletilecektir. Bu duyurudan da açıkça anlaşılacağı üzere, ek süre ihtiyacı ve talebi söz konusu değildir. Medyada çıkan bir kısım haberler üzerine işbu açıklama yapılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBF'den Kizer krizi için ek süre açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN