İki takıma izin yok!

Giriş Tarihi: 13.5.2016
İki takıma izin yok!

TBF Başkanı Erdenay, artık çift kulüp çalıştırma devrinin bittiğini belirterek, “Milli Takım’ın koçu sadece ay-yıldıza odaklanacak. Başka kulüplerle bağları olmayacak” dedi

Basketbol Federasyonu Başkanı Erdenay, SABAH'a A Milli Takım Koçu Ergin Ataman'ın durumuyla ilgili net bir açıklama yaptı:

Geçtiğimiz günlerde, "Sadece milli takıma konsantre olacak bir hoca istiyoruz" açıklaması ile gündemi sarsan Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, bu konu hakkında SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. Hem milli takım hem de kulüp çalıştırma devrinin kapandığını söyleyen Erdenay, "Artık milli takım antrenörleri sadece milli takıma odaklanacak. Milli takımın dışında herhangi bir kulüple bağları bulunmayacak" dedi. Erdenay, bütçe kısıtlamasına gidilmesi durumunda G.Saray'ı bırakabileceğinin sinyalini veren Ergin Ataman hakkında ise net konuştu: "Ergin Ataman'ın bizimle Ağustos'a kadar sözleşmesi var. Böyle bir durum söz konusu olursa biz 2017 Avrupa Şampiyonası'na Ataman'la gitmek isteriz." Kadın Basketbol Milli Takımı'nın Rio Elemeleri hazırlık sürecini de değerlendiren Başkan Erdenay, "Milli Takımlarda yeni bir yapılanmaya gittik. Şampiyonluk zorlu bir süreç, arkadaşlarımız ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır" dedi.

Potanın Perileri Memnun'a emanet
Basketbol Federasyonu, G.Saray'daki görevinden ayrılan Ekrem Memnun ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Bir yıllık aranın ardından, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başına gelen Memnun, "Burada uzun vadeli bir plan yaptık. Bu planın birinci aşaması olimpiyatlara katılmak. Elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.

OGÜN ŞAHİNOĞLU
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki takıma izin yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN