Halkın takımı Beşiktaş

Yönetim, gelen tepkiler üzerine bugünkü tüzük tadil kongresi öncesi, kulüp üyeliğindeki yüzde beşlik sınırı, "Madem halkın takımıyız, kapımız herkese açık olmalı" diyerek kaldırdı...

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Beşiktaş'ta bugün tarihi bir gün yaşanacak. Siyahbeyazlılar, saat 10.00'da başlayacak olaganüstü genel kurulda, kulübün yapısını kökünden değiştirecek olan yeni tüzüğü oylayacak. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilecek toplantıda, sert tartışmaların yaşanması bekleniyor. Yönetim de bazı maddeler üzerindeki sert tepkiler nedeniyle dün toplanarak, geri adım attı. Yöneticiler, kulüp üyeliğine getirilecek olan yüzde beşlik sınırı "Madem halkın takımıyız, kapımız herkese açık olmalı" diyerek kaldırdı. Denetleme Kurulu'na da tam serbestlik sağlanarak bir başka tartışma konusu daha çözüldü.

PROBLEMLİ İKİ MADDE
Beşiktaş
Yönetimi bazı konularda geri adım atmasına rağmen, muhalefet, "Genel kurulların ocak aylarından, mayıs aylarına alınması" ve "Yönetimin mali açıdan 2016 yılından itibaren sorumlu tutulması" maddelerine tepki gösteriyor.

NELER DEĞİŞECEK?
Yeni
tüzüğe göre başkan en fazla 6 yıl görevde kalacak, adaylık için en az 250 üye tarafından önerilmesi gerekecek. Yönetici sayısı, 19'dan 16'ay düşürülecek. Yönetim ibra edilmemesi halinde, genel kurul 30 gün içinde toplantıya çağrılacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkın takımı Beşiktaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN