3 büyük takım eğer küme düşerse...

Giriş Tarihi: 27.7.2011 17:13 Güncelleme Tarihi: 27.7.2011 17:14
Futbol Federasyonu Yönetimi'nin dün Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'in naklen yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk ve TRT yönetimleriyle de bir araya geldiği ortaya çıktı.

Fanatik'in haberine göre bazı kulüplerin küme düşürülmesi halinde ekonomik sıkıntıya girmesi beklenen Digiturk, bir şartla yayın ihalesine devam edeceğini federasyon ve TRT yönetimine bildirdi. Digiturk yönetimi, "Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon'dan biri ya da birkaçı küme düşürülse bile biz ihale şartlarını yerine getirmeyi kabul edeceğiz. Yalnız tek bir isteğimiz var. Bu kulüplerden Bank Asya 1. Lig'e düşen olursa, o takımın maçlarını da yine biz yayınlayalım" talebinde bulundu.

TRT'den büyük fedakarlık

Federasyon yetkilileri, topu Bank Asya 1. Lig'in yayın haklarını elinde bulunduran TRT'ye attı. TRT yetkilileri ise, "Eğer bu kulüplerle ilgili küme düşme kararı çıkarsa, zaten hasar büyük olur. Önerinizi anlayışla karşılarız" diyerek, Digiturk'un talebine sıcak bakacağı mesajını verdi. Her iki yayıncı kuruluş arasında sağlanan mutabakat federasyon yönetimini de memnun etti. Eğer kulüplerle ilgili küme düşme kararı çıkarsa, durumun resmiyete döküleceği ve Futbol Federasyonu yönetimi ile yayıncı kuruluşlar Digiturk ve TRT arasında bu doğrultuda yeni sözleşmeler imzalanacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 büyük takım eğer küme düşerse...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN