Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 16.4.2012 17:34 Güncelleme Tarihi: 16.4.2012 17:53


Trabzon'un bu oyundaki payı neydi?
Fenerbahçe'nin bu oyununun sebebi acaba Trabzon'un sahada hiç olmaması mıydı? Fenerbahçe, Samandra'da A2 takımı ile antrenman maçı oynuyor olsa ve Aykut Kocaman, 'Bu hafta derbimiz var. Bizim çocukları fazla sıkıştırmayın' dese... O A2 takımı bundan daha ciddi oynardı.
Trabzon da tanınmayacak kadar kötüydü. Ben bir mahalle takımı olarak dahi görmedim Trabzon'u... Kimse yerinden kıpırdamıyor, koşanların hepsi, sahte koşular yapıyorlar!
Aynı örneği vereyim; Colman, Trabzon'un en çok koşan adamlarından bir tanesi... Lütfen, Şenol Güneş hocamla Lig TV'ye gidip, şu maçı seyredelim. Bir tane yararlı koşu yapmış mı Colman!.. Koşar gibi, lüzumsuz koşular yapıyor. Top onda, Trabzon'u hücuma çıkarıyor, takımı hücuma çıkarmışken topu kaptırıyor! Dikkat edin görüntüye topu kapan hızla Fenerbahçe kalesine giderken, Colman aksi yönde!.. Fener sahasına doğru yürüyor. Kendi kaptırdığı topun dahi peşinde koşma tenezzülünde bulunmuyor.
Şu maçı seyreden bir savcı, özel futbol bilgisine lüzum yok, 'Bu Colman maçı sattı' der. Maç satan adam, ancak bu kadar kötü oynar.
Niçin söylüyorum; 'Maçı sattı satmadı' iddialarını sahada anlamanın, görmenin, bilmenin imkânı yok.
Fenerbahçe'nin Kayseri ile oynadığı maçta skor, 2-0 iken Kayseri kalecisinin yediği gole şimdi savcı olarak bakın! O gol yenir mi! Ben yemem!.. Yetmiş yaşında Hıncal Uluç, hayatında bir gün kalecilik yapmamış Hıncal Uluç o golü yemez. Ama Kayserispor'un kalecisi yiyor.! Futbolda her şey olur. Ama bir mantığının olması lazım.
Bu kadar çok top kaptıracaksın, bu kadar çok Fenerbahçe akınına neden olacaksın!.. İkinci gol Colman'ın kaptırdığı toplardan birinde geldi.
Peki kenarda duran Şenol Güneş hocam ne yapıyor? O Colman nasıl 90 dakika oyunda tutulur? Takımın canına okuyan adam 90 dakika orada duruyor!
Niye; Şenol Güneş'in ezberlediği isimler var çünkü!.. Önce Olcan çıkar, arkadan Alanzinho çıkar. 'Gerisi önemli değil, ne oynarsa oynasın.' Bu nasıl futbol ya! 'Kenar yönetimi' diye bir şey yok demek ki...
Şenol'un yerinde ben de olsam Şenol diyecek ki '57. dakikada birinci zarfı aç.' Açacağım, 'Olcan'ı çıkart.' '70. dakikada ikinci zarfı aç.' Açacağım, 'Alanzinho'yu çıkart!' Şenol Güneş'in büyük sorumluluğu var.
Maçtan sonra gazeteye bakıyorum; "Kupayı alacağız" demiş. Hangi kupayı alıyorsun bu futbolla? Meğer geçen sene ki kupayı kastetmiş. Bu sene her şeyden ümidi kesti, bari geçen sene ki kupayı... Sanane geçen seneki kupadan! Onu yönetim düşünsün.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN