Çağlayan'da çapraz ateş!

Giriş Tarihi: 29.5.2012 10:14 Güncelleme Tarihi: 29.5.2012 20:03

Çağlayan Adliyesi'nde sürdürülen tarihi şike davasının 16. duruşması sona ererken mahkeme çapraz sorguları Çarşamba gününe erteledi.

Futbolda şike'' davasında aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 16. duruşması sona erdi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in bulunduğu 9 tutuklu sanık katıldı. Mahkeme çapraz sorguya ara vererek duruşmayı yarına erteledi.

İŞTE MAHKEMEDE YAŞANANLAR

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuksuz sanıklardan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ilk kez katılırken, aralarında Tayfur Havutçu, Göksel Gümüşdağ, Bülent Uygun, Korcan Çelikay, Ümit Karan, Hikmet Karaman, Şekip Mosturoğlu, İskender Alın, Ahmet Ateş, Nevzat Şakar, Tamer Yelkovan ve Gökçek Vederson, Mehmet Yıldız'ın da bulunduğu 71 kişi hazır bulundu.

Bu sırada salonun arka taraflarında izleyici bölümüne oturan Sadri Şener, avukatların uyarısı üzerine sanık sandalyelerinin bulunduğu kısma geçti. Bir ara Şener ile Göksel Gümüşdağ'ın aralarında ayaküstü sohbet ettikleri de görüldü. Daha sonra Aziz Yıldırım ve diğer tutuklu sanıklar da salona geldi. Yıldırım avukatlarının olduğu bölümden geçere sanık kürsüsüne oturdu. Ancak 2 sıra arkasında bulunan Sadri Şener'in tarafına bakmadığı da dikkat çekti.

Tutuklu ve tutuksuz sanıkların çapraz sorgularının yapılacağı duruşmada Mahkeme üyeleri, duruşma Savcısı ve avukatlar sanıklara sorularını yöneltecek. Yine salonda hazır bulunan sanıklar da birbirlerine sorularını yöneltebilecek. Öte yandan mahkeme salonuna avukatlar, sanıklar ve tutuklu sanık yakınları ile basından 4 ajans muhabiri dışında kimse alınmadı.


YILDIRIM İLE ŞENER YAN YANA OTURDU

Futbolda şike iddialarına ilişkin açılan davada Trabzonsporluların salondan gittiğini belirten Aziz Yıldırım'a mahkeme başkanı Sadri Şener'in salonda olduğunu belirtti. Bunun üzerine mahkeme başkanı, Şener'i ön tarafa aldırdı ve Yıldırım ile Şener yan yana oturdu.

Duruşma salonunda yan yana oturan oturan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Trabzonspor Başkanı Sadri Şener yüz yüze bakmadı.

'Şike' davasında duruşmaya verilen aranın ardından, Mahkeme Başkanı'nın isteği üzerine yan yana oturan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in birbirlerine bakmamaları ve konuşmamaları dikkat çekti.

MEHMET YILDIZ: SOYUNMA ODASINDA, TRABZON'DAN GELENLERİN OLDUĞUNU DUYDUM

'Şike' davasında futbolcu Mehmet Yıldız, Sivasspor-Trabzonspor maçı öncesi soyunma odasında 'Trabzon'dan birilerinin geldiği' şeklinde konuşmalar duyduğunu, bunu da kulüp başkanı Mecnun Odyakmaz'a ilettiğini söyledi. Yıldız, o maçla ilgili şike iddialarını reddetti.

Mahkeme Başkanı, Yıldız'a Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddiasıyla yargılandığını hatırlattı. Oyuna son dakikalarda girdiğini ifade eden Yıldız, iddiaları hiçbir şekilde kabul etmediğini söyledi. Sanık Ahmet Çelebi ile görüşmesi hatırlatılan Yıldız, "Sivas yöneticisidir. Açmayı düşündüğüm benzin istasyonu ile ilgili görüştüm." dedi.

Trabzonspor'dan gelenlerin olduğu yönündeki ifadeleri sorulan Yıldız, "Bu yönde dedikodular oldu. Soyunma odasındaki konuşmaları koridordan duydum. 'Birileri Trabzon'dan gelmişler' gibi konuşmalar duydum. Kimden duyduğumu hatırlamıyorum. Kaptan olarak, başkanımız Mecnun Odyakmaz'a söyledim. İstersen oyuncularla görüş dedim." diye konuştu.

Mahkeme Başkanı: Dedikoduları duymuşsun; oyunculara sordun mu kim konuşuyor diye?
Mehmet Yıldız: Takım arkadaşlarıma sormadım.
Mahkeme Başkanı: Hangi cümleyi duydun da şike teşvik aklına geldi?
Mehmet Yıldız: Trabzon'dan gelmişler ifadesi üzerine.

Avukatların, maçtan önce kulüp başkanı Mecnun Odyakmaz'ın takıma yönelik konuşmasını sorması üzerine Yıldız, "Başkan açık konuştu; 'Maç satan, karısını satar' dedi." cevabını verdi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Çağlayan'da çapraz ateş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN