F.Bahçe taraftarı maça gitmiyor!

Fenerbahçe taraftarı yüksek bilet fiyatları politikası yüzünden Sanica Boru Elazığspor maçına gitmeme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 14.8.2012 14:35 Güncelleme Tarihi: 14.8.2012 21:40
Sanica Boru Elazığspor-Fenerbahçe maçının biletleri Çarşmaba günü satışa çıkacak; ama Fenerbahçe Taraftarlar Birliği yüksek bilet fiyatları politikası yüzünden Elazığspor maçına gitmeme kararı aldı.

Sporx'in haberine göre; 18 Ağustos Cumartesi günü saat 21:45'te oynanacak olan Sanica Boru Elazığspor-Fenerbahçe maçının biletleri Çarşmaba günü satışa çıkacak. İzmir Atatürk Stadyumu'ndan sabah 10:00 ile 18:00 saatleri arasında satış yapılacaktır. Kale arkaları, Maraton ve Kapalı A Tirübünü Fenerbahçe taraftarlarına satılacaktır.

Kapalı B Sanica Boru Elazığspor taraftarlarına ayrılmıştır ve kimlik kontrolü ile satış yapılacaktır.

Bilet fiyatları şu şekilde;

Kale Arkası Biletleri:55 TL
Maraton :105 TL
Kapalı A Fenerbahçe:255 TL
Kapalı B Elazığspor :105 TL

"SOYGUNA KARŞIYIZ, MAÇA GİTMİYORUZ"

Fenerbahçe Taraftarlar Birliği ise yüksek bilet fiyatları politikası yüzünden Sanica Boru Elazığspor maçına gitmeme kararı aldı.

İşte o açıklama:

"Soyguna Karşıyız, Maça Gitmiyoruz

Geçtiğimiz sezonlarda sıkça şikayet ettiğimiz ve eleştirdiğimiz fakat her sezon başında bir umutla, "acaba" diyerek düzelmesini beklediğimiz Anadolu kulüplerinin fahiş bilet fiyatı politikasının bu sene de aynısı gibi devam edecek olması ve bunun daha ilk haftadan ortaya çıkması bizleri umutsuzluğa sevk etmiştir.

Görülmektedir ki; futbolun asli bir unsuru, olmazsa olmazı olan taraftarları, üzerlerinden para kazanacak bir topluluk olarak görmek Türk futbol yöneticilerinin iflah olmaz ağır bir hastalığıdır.Bu hastalık Türkiye'nin sosyo-ekonomik yapısını, taraftar ekonomisini ve futbol seyircisinin gelir durumunu düşünmeyi engelleyen, gözleri kör ederek yalnızca gelecek birkaç milyon doları hayal ettiren tedavisi güç bir hastalıktır.
Takımına bağlı olan taraftarların tutkusundan, takımını yalnız bırakmama arzusundan yararlanmaya çalışılması en hafif tabirle ayıp ve aymazlıktır. Kulüplerin ve kulüp yöneticilerinin bu ayıbına bizler alet olmak istemiyoruz. Bizler bu sığ düşünce anlayışına tepki amaçlı olarak maça gitmiyoruz ve tüm taraftarlarımızdan bilet satın almamalarını, maça gitmemelerini ve taraftarı soyma planını boşa çıkarmalarını bekliyoruz.
Kulübümüzden ise bu tür bilet fiyatı uygulanan deplasmanlarda Fenerbahçe tarafı için bilet talep etmemesini ve her şartta takımının yanında olmaya çalışan Fenerbahçe taraftarının haklarını korumasını ''taraftara saygı'' kavramı çerçevesinde talep ediyoruz.
Başta TFF olmak üzere futbolu yöneten unsurlara da bir kez daha çağrı yapıyor, son derece komik ve rezil durumlara sebep olan bilet fiyatlandırması konusunda kulüplere standart getirilmesini ve futbolun çekici hale gelmesindeki en büyük pay sahibi olan taraftarların zalim yöneticilere karşı korunmasını istiyoruz.

FENERBAHÇE TARAFTARLAR BİRLİĞİ"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
F.Bahçe taraftarı maça gitmiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN