Her şey son 8 için!

Giriş Tarihi: 2.1.2013

Galatasaray'da Aysal ile Terim bu hafta transfer zirvesi gerçekleştirecek. İkili, telefonla da olsa görüşlerini paylaşacak

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, SABAH'a gündemdeki konuları değerlendirdi. Sneijder için 15 milyon Euro bonservis bedeli istendiğini söyleyen Aysal, "Maaşı da net 6.5 milyon Euro. Maliyeti ortada. Fatih Hoca da, biz de takım içi dengeleri, işin mali portresini düşünüyoruz. Sneijder değil, tüm transferler için geçerli bu. Transfere birlikte karar vereceğiz. Bizim üzerinde çalıştığımız isimler var; mutlaka hocamızın da vardır. Bu hafta transferi masaya yatıracak ve bir değerlendirme yapacağız" diye konuştu.

Eğer başarı gelecekse
Aysal, Terim ile bu hafta bir araya geleceğini, telefonda da olsa transferi değerlendireceklerini belirterek, "Hocamızla yapacağımız görüşmede 1-2 oyuncuyla çeyrek finali yakalayabileceğimiz düşüncesi ortaya çıkarsa imkanımızı zorlarız. Şampiyonlar Ligi'nden ciddi bir kazancımız var. Bir işadamı olarak bakıyorum. Bir yatırım yaptık, karşılığını aldık. Yine karşılığını alacağımızı görürsek, bu yatırımı yapmaktan kaçınmayız" dedi.

Önceliğim Türkiye Ligi!
UEFA'nın transferle ilgili kurallarını artık herkesin bildiğini söyleyen Ünal Aysal, "Şampiyonlar Ligi'nde oynatamayacağımız bir oyuncu için büyük bir maliyet altına girmeyi doğru bulmam. Sonuçta ciddi rakamlar telaffuz ediliyor ve bu bedel sadece Türkiye'de oynatılabilecek bir oyuncu için ödenmemeli diye düşünüyorum. Ancak önceliğimin Türkiye Ligi olduğunu da belirteyim. Türkiye Ligi şampiyonluğu mutlaka yakalamamız gereken bir hedef. Şampiyonlar Ligi'nde başarı ise bir fırsat. Birkaç iyi takviyeyle ulaşılabilecek gibiyse onu da zorlarız" diye konuştu.

TFF için endişemiz artıyor
"İkinci yarı öncesi ne yazık ki Türk futbolunun gittiği yön ve geleceği hakkında ciddi endişelerimiz var. Türkiye Futbol Federasyonu seçimi sonrası bütün bu endişelerimizi körükleyen kararların, örneklerin sayısı artıyor. Fair play ve UEFA prensiplerine karşı örnekler bunlar... Burada kulüpleri, isimleri bir kenara bırakın. Hangi büyük takım olursa olsun, bir futbolcusunun 4 maç, 8 maç, 10 maç ceza alması çok da önemli değil. Ne olacak ki? Bu tip büyük takımların kadrolarında 25 dolayında, hepsi kaliteli futbolcuları var. Ceza alan biraz dinlenir; o kadar. Biz Engin'i 11 maç dinlendirmedik mi? Önemli olan kurumların zarar görmemesi..."

Futbolun dibine dinamit!
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Meireles'e verdiği 11 maçlık cezanın yine Futbol Federasyonu'nun bir başka kurumu olan Tahkim Kurulu tarafından 4 maça indirilmesini de eleştiren Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Hakemlik kurumuna karşı yapılan her eylem futbolun dibine dinamit koymaktır" dedi. Önemli olanın kurumların zarar görmemesi olduğunu dile getiren Aysal, "Hakem camiasıınn kendisini emniyette, huzur içinde hissetmesi gelecekte yönetecekleri maçlar ve verecekleri kararlar ve ligin selameti açısından da çok önemlidir" yorumunu yaptı.

Müsaade etmem!
Teknik Direktör Fatih Terim'in yılın son günlerinde bir haber hakkında yaptığı yazılı açıklamanın kulübün internet sitesinden yayınlanmamasına da değinen Aysal, "Bu açıklamayı Galatasaray Kulübü'nün görmezden geldiği iddiasını kabul etmiyorum. Galatasaray Teknik Direktörü bir açıklama yapmış, ajans üzerinden bütün medyaya duyurulmuş, kulübün resmi twitter hesabı ve televizyonu bunu yayınlamış. İnternet sitesinde yayınlanmamış olması çok önemli değil. GS TV'den verdiğimiz bir haberi sitede tekrarlamamışız, o kadar. Kasıtlı bir şey olması mümkün değil. En başta ben müsaade etmem böyle bir olaya" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey son 8 için!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN