Yanlış yapan bedel öder

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, SABAH'ın sorularını yanıtladı: "Meireles kararı toplumu da, beni de tatmin etmedi. Kafalar karıştı.. Hatalı olan kurum, kişi kim?" "TFF yanlışları savunacak değil. Kim hatalı ise bedelini ödemeli. İnsanların kafasında soru işareti kalmamalı.."

Giriş Tarihi: 3.1.2013

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, SABAH'a önemli açıklamalar yaptı. İşte Beyazlı'ya sorduklarımız ve aldığımız yanıtlar:

* Antalya'da kulüp başkanlarının katılacağı zirve niçin yapılacak?
Öncelikle bu toplantı yeni planlanmadı. 2-3 ay önce gündeme gelmişti ve Sayın Yıldırım Demirören ile, kulüplerin, hakemlerin, başkan ve yöneticilerin bir araya gelip konuşmaları dertleşmeleri güzel olur diye düşünmüştük. Son anda planlanmadı bu olay...

* Meireles için PFDK ve Tahkim Kurulu çok farklı kararlar verdi. Bu kararla ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
Ben bir vatandaş, bir sporsever, bir TFF yöneticisi olarak bu kararı içime sindiremedim. Tatmin olmadım. Hakem bir rapor yazmış, sonra bunu detaylandırıp bir ek rapor daha yazmış. PFDK bir ceza vermiş, sonra Tahkim Kurulu kaldırmış. Herkes elindeki belge ya da delillerle hak aramak için bu kurumlara başvurabilir. Fakat bu kararları izah etmek lazım. Toplum, futbolsever, taraftar kararlarla ilgili tam olarak bilgi sahibi değil. Herkesin kafası karıştı. Ben 20 cm yakın bir mesafeden uluslararası tecrübesi olan bir hakemin kendisine bilinçli ya da bilinçsiz tükürüldüğünü anlayabileceğini ve bu konuda net bir rapor yazabileceğine inanıyorum! Bu kararı vermek zor değil. Ortada bir sürü görüntü de var.

* TFF de suçlanıyor...
Futbol Federasyonu'nun kurulları bunlar. Gökten zembille inmediler. Dolayısıyla biz de eleştiri alıyoruz.

* Peki şimdi ne olacak? Federasyon konuyu tam anlamıyla aydınlığa kavuşturmalı. TFF herhangi bir kurulun vermiş olduğu yanlış kararın arkasında durmamalı, bunu savunmak zorunda değil. Burada hatalı kim? Hakem yanlış bir rapor mu verdi.
O zaman MHK bunu anlatmalı. Hakem mağdur mu edildi, Tahkim yanlış bir karar mı verdi? PFDK nerede hata yaptı? Hakem haklı, Tahkim haklı, PFDK haklı diye bir şey olamaz.. İki doğru olmaz tek doğru vardır.

* Siz bu konudaki düşüncelerinizi TFF Yönetim Kurulu'nda paylaşacak mısınız?
Tabi ilk toplantıda fikirlerimi söyleyeceğim. 15 kişiden biriyim.

* Hata kimdeyse bedelini ödemeli mi diyorsunuz kısacası?
Evet ödemeli. Kim bu işte hata yaptıysa bedelini öder.

GEREKENİ SÖYLEMİŞTİR
* F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici arkadaşlarının TFF'yi ziyaretini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Herkes TFF Başkanı'nı ziyaret edebilir. Bu ziyaret de önceden planlanmış..

* Tartışmalar çıktı ama...
Evet; sert tartışmalar yaşanmış.. TFF için ne söylenmiş ise hepimizi bağlar. Sayın Ufuk Özerten herhalde Sayın Yıldırım'a gerekli cevapları vermiştir!BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlış yapan bedel öder
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN