Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük transferimiz iç barış

Kocaman: "Fenerbahçe ailesini oluşturan bireylerin ortak bir hedef belirleyip o hedefe doğru koşma iradesi en büyük transfer olur."

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Fenerbahçe Teknik Direktörü , Antalya kampında gazetecilere içini döktü. Kocaman sansasyon yaratan istifa kararından, devre arası transferlerine kadar ilginç açıklamalar yaptı: "En büyük transferimiz iç barış olacaktır. Fenerbahçe'nin bünyesinde kaynaşmada sıkıntı var. Fenerbahçe ailesini oluşturan bireylerin ortak bir hedef belirleyip, bu hedefe doğru koşma iradesi ve gücü en büyük transferimiz olur. Kavga yok, ama gözüken bir kaynama var. Bu kaynamayı durduracak olan, saha sonuçlarını getirecek takım. Sürekli oyuncu izliyoruz. Kafamızda birçok ama belirlediğimiz birkaç isim var. Ana transferimiz skora katkı sağlayacak bir isim olacak. Oyunun tıkandığı yerlerde açacak güçlü bir futbolcuya ihtiyaç var. Skor yükünü Sow ve Kuyt'un üzerinden alacak birini alabilirsek iç açıcı olur. Yobo'nun olmaması ihtimaline karşılık arayışlarımız var. Bir oyuncu gerekirse bir yan oyuncu daha olabilir."

SORUMLULUK ALDIM VE GÖREVİ BIRAKTIM
"İstifamın iki nedeni vardı. Birincisi, anlatacağım bir durum yoktu. 27 puan yetersizdi. Fenerbahçe'nin teknik direktörü anlatamaz, anlatmaya çalışsa da yanlış olur. Birisinin sorumluluk alması gerekirdi ve ben bu sorumluluğu aldım. İkinci nedeni de Eskişehir ve G.Saray maçı. Güç kaybına uğradım. Kırmızı kart görüyor oyuncum. Olabilir, hakem rapor yazıyor. Başka bir oyuncu çıkıyor 'O söylemedi ben söyledim' diyor. Oyuncumuz 2 maç cezalandırıyor. Hakem yalan rapor yazıyor. Başka bir hakem yazdığı raporda 'tükürdü' diyor, görülüyor ki tükürmemiş. Burada da yalan bir rapor var. Oyunculara karşı sorumluluğum var. Güçsüzlüğü çaresizliği nasıl anlatacağımı bilmiyorum. O gece F.Bahçe ailesinin beraber olma arzusu geri dönmemde etkili oldu."

ŞAMPİYONLUK BARAJI 40 PUAN!
"Tüm
oyuncularım milli takım futbolcusu. Hepsini bir arada oynatamam. Oynamayan herkes mutsuz olur; bu doğal. Ama bizim takımda çok fazla değerlendiriliyor. Oyuncular medya terafından da küskün olduğu sürece öne çıkarıldıklarını gördükleri andan itibaren daha fazla küskün kalmaya çalışıyor. Küskünlükleri daha fazla artıyor. Oyun düzeni, 4-2-3-1 aynen devam edecek. Ufak hamlelerle oyuncu profilini değiştirmek daha mantıklı. Özgür ve Bienvenu'ya kulüp bulmalarını tebliğ ettik. Krasiç'i bekliyoruz. İyi çalışıyor. Şampiyon olmak için 40 puanın üstüne çıkmamız gerek. Ne Krasiç ne de diğer oyuncular için bekleyecek vaktimiz yok. Hazır olan, kavganın içine girmeye çalışan oyuncuların önünü açmaya çalışacağım. Emenike'yi çok isterim ama transferi zor."

17'DE 16 YİNE OLUR!
"Avrupa
Ligi için 1.5 aya yakın bir süre var. Dosya önümde. Ama zihinsel olarak bizi sıkıntıya sokan lig oldu. Biraz daha lige ağırlık vermek zorundayız. Lige daha fazla yoğunlaştığımız anda deplasmanlarda istediğimiz sonuçları alacağız. Son 2 maça gelene kadar takım şunu gösterdi; kalitesi yüksek bir ekibiz. 2 sene önceki gibi 17'de 16 bence olur. Ama geçmişte yaşamanın anlamı yok."

İSTİFA TEZAHÜRATI ORGANİZE
"Fenerbahçe
kaybetmeyi seven bir takım değil taraftar da kaybetmeyi istemez. Karabük maçında bir reaksiyon gösterilmesini anlayabiliyorum. Ama öncekilerde bir organizasyon olduğunu biliyordum, görüyordum, hissediyordum. Ama beni esas aşağıya çeken biraz önce anlatmaya çalıştığım olaylara son iki maçta alınan mağlubiyetlerin de eklenmesi oldu...27 puanın sorumluluğunun alınması gerekiyordu, ben de aldım."

ELBİSE İLE YÜCELMEM EŞOFMAN İLE KÜÇÜLMEM
"Eşofman giyiyorum çünkü Fenerium ürünlerini taşımaktan gurur duyuyorum. Deplasmanda oyuncuların yanında soyunmamak için takım elbise giyiyorum. Ne takım elbise yüceltir ne eşofman küçültür. Gülüyor,gülmüyor bu kadar pespaye şey olmaz."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük transferimiz iç barış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN