Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ferrari de 'FEDA' dedi!

Beşiktaş yönetimi, Ferrari'nin menajeriyle İtalya'da yaptığı görüşmeler sonrasında uzlaşmaya vardı

Giriş Tarihi: 5.1.2013 10:51 Güncelleme Tarihi: 5.1.2013 10:58
Borç taksitlendirildi, en önemli olay da faiz konusuydu. Yönetim yaklaşık 1 milyon Euro'yu bulan faiz pazarlığında Ferrari'den önemli bir jest gördü.

Yıldırım Demirören döneminde sözleşmesi 'tek taraflı feshedilen' ve CAS'taki davasından faiziyle birlikte 8.2 milyon Euro tazminat kazanan İtalyan stoper, 1 milyon Euro'luk faizi sildi. Kalan parayı da 20 taksite böldü.Siyah-Beyazlılar'da takım Antalya'da kampta, yönetim ise geçmiş dönemlerden kalan arızalı dosyaları kapatmak için uğraşmakta. UEFA'ya taşınmış olan ve kulübün başını ağrıtan bir çok sorunu çözen Fikret Orman ve ekibi, son olarak Matteo Ferrari olayına yoğunlaşmıştı.

Hatırlanacağı gibi Ferrari'nin, Demirören döneminde sözleşmesi tek taraflı feshedilmiş ve İtalyan stoper Beşiktaş aleyhine açtığı davayı kazanmıştı. CAS'ın (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) kararına göre Siyah-Beyazlılar, Ferrari'ye faiziyle birlikte toplam 8.2 milyon Euro gibi bir rakam ödemeye mahkum edilmişti.

BEŞİKTAŞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİR


Beşiktaş yönetimi, Ferrari'nin menajeriyle İtalya'da yaptığı görüşmeler sonrasında uzlaşmaya vardı. Borç taksitlendirildi, en önemli olay da faiz konusuydu. Yönetim yaklaşık 1 milyon Euro'yu bulan faiz pazarlığında Ferrari'den önemli bir jest gördü.

Futbol hayatına Amerika'da devam eden ve yıllık 600 bin dolar gibi bir rakama oynayan İtalyan stoper, her ay uygulanan yüzde 5'lik faizi sildi. Bu da Siyah-Beyazlılar'ın kasasına FEDA döneminde 1 milyon Euro gibi önemli bir kar sağladı.

Ferrari'ye kalan 7.2 milyon Euro'luk bakiye ise 20 taksitle ödenecek.

(star)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ferrari de 'FEDA' dedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN