Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sow'a Başbakan nasihatı: Senegal'e Fransız kalma

Erdoğan, F.Bahçe'nin Senegalli oyuncusuna verdiği tavsiyeyi anlattı: "Sık sık ülkene git, bazıları gibi Fransa'ya gidip kendi ülkene Fransız kalma"

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Senegal'de yaptığı görüşmelerde F.Bahçeli Sow'la yaptığı kahvaltıyı anlattı. Afrika'daki ekonomik faaliyetleri destekleme faaliyetlerini anlatan Erdoğan, "Ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin sadece ticari ilişkilerden ibaret olmadığını biliyoruz. Türkiye'de oynamış ve oynayan Senegalli futbolcular ülkelerimizin birbirini tanıması açısından çok önemli yer tutuyor. Mesela Senegalli futbolcumuz Moussa Sow.. Şu an anavatanından kendisine takdir ve teşekkürlerimi gönderiyorum" dedi.

SENEGAL'İ İHMAL ETME
Erdoğan,
Sow ile evinde yaptığı kahvaltıyı anlatarak, "Çok şeyler konuştuk kendisiyle, Senegal'i de konuştuk. Dedim 'Fransa'ya takılıp kalma, Senegal'i de ihmal etme. Ülkene de sık sık git.' Çünkü bazıları buradan Fransa'ya gidip Senegal'e Fransız kaldılar. Bu da önemli" sözleri salonda bulunan Senegalliler tarafından alkışlarla karşılandı.

5 imzalı forma hediye etti
Erdoğan ile Dakar'da görüşen Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'a Başbakan Fenerbahçe forması hediye etti. Stoch, Krasiç ve Meireles gibi futbolcuların imzalarının yer aldığı Sow'un formasını alan Sall, "Sow'u kardeşiniz, ailenizin bir bireyi olarak kabul ettiğinizi biliyoruz. Bundan mutlu olduğumuzu söylemeliyiz. Sizin futbola ilgi duymanız doğal, çünkü eski bir futbolcusunuz" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sow'a Başbakan nasihatı: Senegal'e Fransız kalma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN