Trabzonspor'dan Mete Düren'e tepki

Trabzonspor kulübü, Türk Futbol Federasyonu (TFF) Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren'e şike konusunda yaptığı açıklamalardan dolayı tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 18.1.2013 13:44 Güncelleme Tarihi: 18.1.2013 15:43
Bordo-mavili kulübün internet sitesinden, Düren'in bir televizyon programındaki sözleri üzerine yapılan açıklamada, "Türk Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü ve Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden Prof. Dr. Mete Düren'in, şikeyle ilgili yaptığı yorumlar Türk futbolunun hangi ellerce yönetildiğinin en önemli göstergesi olmuştur. Yıldırım Demirören yönetimindeki TFF'nun şike sürecini düzgün bir şekilde sonuca bağladığını ileri sürecek kadar duyarsız olan Düren, bu tavrıyla adli yargıyı hiçe saymış, devletin polisinin, mahkemelerin aylarca süren çalışmalarıyla verdikleri kararı görmezden gelmiştir." denildi.

Bu anlayışın TFF'nin konuya nasıl baktığının en çarpıcı ispatı olduğu iddia edilen açıklama şöyle devam etti:

BEŞİKTAŞ'IN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ

"Ancak mahkemenin ortaya koyduğu gerçekleri yok saymaya hem isminin önünde profesör sıfatı bulunan Düren'in hem de içinde bulunduğu yönetim kurulu üyelerinin ve bağlı kurulların hakkı yoktur. Türk futbolunun içerisinde aktif olarak 15 yıl geçirdiğini söyleyen, bu sürede hiç şike duymadığını savunan, sahada oynanan futbolun da temiz olduğuna inandığını belirten Düren'in nasıl bir körlük içerisinde yöneticilik yaptığını önce Beşiktaş camiasının ardından da Türk futbolseverlerin takdirine bırakıyoruz.

Mete Düren kimliği bugünkü TFF Yönetim Kurulu'nun bakış açısını özetlemesi bakımından son derece çarpıcı bir simge olarak kamuoyunun gözleri önüne serilmiştir. Adli yargıyı yok sayan bu anlayışı bir kez daha kınıyor, artık bu federasyon yönetim kurulunun ülke futboluna verecek hiçbir hizmeti olmadığı yönündeki düşüncemizi kamuoyuyla paylaşıyoruz."

METE DÜREN NE DEMİŞTİ?

Türk Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü ve Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden olan Mete Düren, çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Yıldırım Demirören yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'nun şike sonucunu düzgün bir şekilde sonuca bağladığını açıklayan Düren; ''Demirören yönetimi şike davasını hakka ve adalete uygun bir biçimde çözmüştür. Benim vicdanım çok rahat. Fenerbahçe'nin şike yapmadığını şampiyonluğu hakederek elde ettiğini düşünüyorum. Ben 15 yıldan beri aktif olarak futbolun içerisindeyim ve hiç şike duymadım. Böyle bir intiba bende uyanmadı. Hatır şikesi hep konuşulmuştur. Bunun bir yakıştırma ve bir etiketleme olduğuna inanabilirsiniz. Ben sahada oynanan futbolun temiz olduğuna inanıyorum'' diye konuştu.

''AZİZ YILDIRIM SÜREÇTEN AKLANARAK ÇIKMIŞTIR''

Düren, Aziz Yıldırım'ın da şike süreci sonrası aklandığını belirterek; ''Aziz Yıldırım'ın kendine has bir üslubu vardır. Türk futbolunun önemli karakterlerinden biridir. Spor hukuku açısından da bu durumdan aklanarak çıkmıştır. Uefa yeni bir dosya ulaşmadığı sürece şu anda sistemi eski kaldığı yerden devam ettiriyoruz dedi bize. Ben artık birşey olacağını sanmıyorum'' diye konuştu.

''GÜNEŞ'İN AÇIKLAMASI YANLIŞ''

Mete Düren Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'in ''Fenerbahçe ile bağlarımız kopmuştur'' şeklindeki açıklamasını çok yanlış bulduğunu belirterek; Bu tür beyanatlardan şiddetle uzak durulması gerektiğini kaydederek; ''Hatalı bir açıklama, bu açıklamarın hiç kimseye fayda getireceğini düşünmüyorum'' dedi.

''KALBİMİZ KIRIK''
Düren, hem Beşiktaş'ta başarılı bir yöneticilik yaptıklarını savunarak medyaya şu sözlerle sitem etti: ''Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakamları Beşiktaş'ın rakamları kadar hiç konuşulmuyor. Beşiktaş'ın kongresi içerisindeki, kulübün içindeki haberleride medyanın Fenerbahçe ve Galatasaray kadar dışarı çıkardığını görmüyorum Bu açıdan kalbimiz kırık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'dan Mete Düren'e tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN