Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstifadan berata

Kasımpaşa maçına istifa niyetiyle gelen Terim, yenilgi üzerine açıklama yapmakla yetindi. Aysal- Terim gerginliği, dün berat töreni ve yemekle şimdilik rafa kalktı

Giriş Tarihi: 20.1.2013
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Kasımpaşa maçının ardından söyledikleri gündeme bomba gibi düştü. Aslında Terim'in sıkıntısı yeni oluşmadı. Temmuz 2011'de de istifanın eşiğine gelen Terim, Abdurrahim Albayrak'ın Florya'ya çağırdığı Başkan Ünal Aysal ile yaptığı görüşmenin ardından vazgeçmişti. Bu sezon da yöneticilerin veya yönetime yakın isimlerin açıklamalarından rahatsızlık duyan Terim, sezon içinde camianın kenetlenmesi, birlik olması gerektiği söylemleriyle sıkıntısını dışavurdu. Aralık başında Ünal Aysal ile Fatih Terim arasında Florya'da sağlık heyetiyle ilgili ciddi bir tartışma yaşandı. Son iki hafta içinde Aysal'ın Terim'e yönelik "Maaşlı profesyonel... Eleman" nitelemeleri deneyimli teknik adamı incitti. Aysal'ın Bülent Tulun'a Sneijder transferinde yetki vermesi ve Terim ile transferi yüz yüze hiç konuşmaması ipleri iyice gerdi.

"CEKETİMİ ALIR GİDERİM"
Kasımpaşa maçından hemen önce yayınlanan "Sneijder'i de alırım; onu oynatacak hocayı" da sözü, yalanlanmasına rağmen Terim için denizin bittiği an oldu. Kasımpaşa maçına istifa niyetiyle gelen Fatih Terim, takım yenilince hazırlattığı metni okumakla yetindi. Oysa Kasımpaşa maçı kazanılsa, Terim hem istifasını açıklayacak hem de soruları kendi üslubuyla yanıtlayacaktı. Maç sonu soyunma odasına bu niyetle giren Terim, kendisini sakinleştirmeye gelen Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'a "Ceketimi alır giderim. Ben sıradan bir teknik direktör değilim; bu kulübün evladıyım. Galatasaray'a 40 yıl hizmet ettim; ölünceye kadar da ederim. Bu sözlere maruz kalacak en son kişi olmam gerek" dedi. Bu sözler üzerine odadan çıkan Albayrak'ın Başkan Aysal'ı arayıp "Başkanım hoca istifa edecek" diye haykırmasını koridordakiler de duydu. Dürüst ve Albayrak'ın istifadan vazgeçirdiği ama konuşmasını önleyemediği Terim, dün Başkan Aysal'dan Divan Kurulu üyeliği beratını aldı; ardından Aysal ve Bülent Tulun'un da bulunduğu yemekte buzları 'şimdilik' eritti.

Aysal: Çok mutluyum
Berat dağıtım töreninde ilk olarak Fatih Terim berat alırken, Terim'e belgesini Başkan Ünal Aysal verdi. Ünal Aysal, "Söylenecek her şey ortada. Fatih hocamız da bugün beratını aldı. Bu beratı vermiş olmaktan dolayı son derece mutluyum'' diye konuştu.

Terim'den teşekkür
Fatih Terim ise, beratını aldıktan sonra "Şimdiye kadar taşıdıklarımdan çok değişik bir heyecan. Ayrıca mutluluk ve onur verici bir olay. Bunu da başkanımızın elinden almak beni ayrıca gururlandırdı. Sayın başkanımıza, Divan Kurulu Başkanımıza ve tüm Divan Kurulu üyelerine teşekkür ederim'' ifadelerini kullandı.

Kahkahalar duyuldu
Ünal Aysal'ın sağına 2.Başkan Ali Dürüst, soluna da teknik direktör Fatih Terim'in oturduğu öğlen yemeğinde son dönemdeki gerilimden eser yoktu. Bülent Tulun'un anlattığı anılar masadan kahkahaların yükselmesine yol açarken; Aysal, Birand'ın cenazesinin defnine yetişmek için yemekten erken ayrıld

Terim "7446"
Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda 25. yılını dolduran 165 üye Divan Üyesi olarak Divan Beratı aldılar. Fatih Terim 7446 sicil numarasıyla Divan Beratı'nı aldı. Verilen bu beratlarla beraber Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üye sayısı 1839'a yükseldi. Bu arada Hakan Şükür, G.Saray'da huzurluğun iletişimle giderilebileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstifadan berata
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN