Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Omuzlardaki gencin öyküsü

Beykan, Isparta'da keşfedilip İstanbul'a getirildi. Yalnız kaldı diye F.Bahçe, ailesini de getirdi. Çorlu'yla gelişti, Kocaman'la patladı

Giriş Tarihi: 25.1.2013
F.Bahçe'de altyapı takımlarının son meyvesi olan Beykan Şimşek, Bursaspor'a attığı golle gündeme oturdu. 1995 doğumlu olmasına rağmen fiziksel olarak son derece hazır gözüken Beykan oyun görüşüyle de beğeni topladı. Beykan altyapı sürecinde önemli sorunlar yaşadı. Hatta 4 yıl önce futbolu bırakma noktasına geldi. Hocaları tarafından büyük yetenek olarak gösterilirken ilgi görmediğini düşündüğü için problemler yaşadı. F.Bahçe altyapısında görevli mentörler devreye girdi. Sosyal hayatı konusunda destek verildi. Antrenörü Hasan Özdemir (Rambo Hasan) Beykan'ın geri dönüşünde en önemli aktörlerden biriydi. Beykan bu uğraşlara yanıt vererek bu sezon başka bir kimliğe büründü. Aykut Kocaman 'Sorun kalmadı' mesajını Şenol Çorlu'dan alınca Antalya kampında Beykan'ı denedi. Sınavı başarıyla geçen Beykan A takıma terfi etti.

Çorlu'yu duygulandıran fotoğraf
Be yka n'ın golü sonrası Cristian'ın omzuna alıp taşıması hocası Şenol Çorlu'yu çok duygulandırmış. Çorlu, "Muhteşem bir görüntüydü. Zaten Cristian ve kayınpederi sürekli Dereağzı'na gelip, maçları takip ediyorlar. Aramızda çok iyi bir bağ kuruldu. Cristian genç futbolcularla sürekli yakın ilişkiler içerisinde. Onlarla çok ilgileniyor. Altyapının A takımdaki elçisi gibi. A takıma gönderdiğimiz futbolculara Samandıra'da Volkan Demirel'le ağabeylik yapıyorlar" dedi.

İLK TEBRİK BABADAN
Beykan, Bursa maçının kendisi için bir başlangıç olduğunu, daha da hırslandığını söyledi. İlk tebriği antrenör babası Hakan Şimşek'ten aldığını anlatan Beykan, "Şimdi hedefim A takımda kalıcı olmak, milli takıma seçilmek" dedi.

Az kalsın Ersun Yanal kapıyordu
F.Ba hçe , Beykan'la bir hafta önce profesyonel sözleşme imzalamasaydı, belki genç futbolcu şu anda Fenerbahçe'de olmayacaktı. Ersun Yanal, Beykan'ı çok beğenen teknik adamlardan biriydi. Fenerbahçe profesyonel sözleşme yapmadan önce, Yanal bu oyuncuyu yakından takip ediyordu. Ve Beykan ile sözleşme yapılmasaydı, genç oyuncu Ocak ayında Yanal tarafından Eskişehirspor'a transfer edilecekti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Omuzlardaki gencin öyküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN