Niang imzayı attı

Giriş Tarihi: 4.2.2013 15:31 Güncelleme Tarihi: 4.2.2013 17:39
Beşiktaş Kulübü, ara transferin son günlerinde takıma kattığı Senegalli futbolcu Mamadou Niang için imza töreni düzenledi.

Niang, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen ve kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de katıldığı törende kendisini sezon sonuna kadar siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, ara transfer döneminde takımı güçlendirmek için gerçekleştirdikleri transferlerden birinin de Niang olduğunu belirterek, ''Niang'ın kulübe katkı yapacağına inanıyoruz'' dedi.

Ara transfer döneminde Türk futbolunun ve seyircisinin yakından tanıdığı, değerli bir futbolcu olan Niang'ı aldıklarını vurgulayan Çebi, ''Kendisiyle sezon sonuna kadar anlaşma yapmış bulunuyoruz. Kulübe katkı yapacağını ümit ediyoruz. Kendisine başarılar diliyorum. Camiamıza da hayırlı ve uğurlu olsun. Kendisinden çok umutluyuz'' diye konuştu.

Senegalli futbolcuyla gerçekleştirdikleri sözleşmede opsiyon olmadığını kaydeden Ahmet Nur Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Niang ile yaptığımız sözleşme sezon sonunda son buluyor. Ama yeni bir dünya ve yeni bir kontrat her zaman söz konusu olabiliyor. Onun başarısının yanı sıra bizi sevmesi ve beraber olma isteği şartları değiştirebilir. Yola devam etme kararı alınabilir. Bu sezon sonunda değerlendirilir.''

İŞTE NIANG'IN İMZA TÖRENİNİN VİDEOSU-Niang: ''Tüm kalbimle oynayacağım''-

Beşiktaş'ın yeni transferi Mamadou Niang ise takımı için tüm kalbiyle mücadele edeceğini dile getirdi.

Yeniden Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Senegalli oyuncu, şunları söyledi:

''Takımımla sözleşme imzalamaktan mutluyum. Başkan ve yöneticilere beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu sezon takımın şampiyonluk kazanması için elimden geleni yapacağım.''

Bu hafta oynayıp oynamayacağı yönündeki soruyu ise yeni transfer, ''Geldiğim günden beri sıkı çalışıyorum. Bu hafta oynayıp oynamayacağımı bilmiyorum. Buna hocamız karar verecek'' şeklinde yanıtladı.

Katar'dan neden döndüğü yönündeki soru üzerine Niang, ''Burada oynarken Türkiye ligini takdir etmiştim ve oynamaktan haz almıştım. Zaten Türkiye'ye gelmek istiyordum. Bu nedenle bana bu şansı veren yöneticilere tekrar teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.
Mamadou Niang, Fenerbahçe formasıyla attığı gollerin hatırlatılması sonrası, ''Beşiktaş beni buraya getirerek güvenini gösterdi. Ben de takım için savaşacağım, elimden geleni yapacağım'' şeklinde konuştu.

-Ahmet Kavalcı'ya jest-

Daha önce 76 numaralı formayı giyeceğini açıklayan Niang'ın, futbol komitesi üyesi Ahmet Kavalcı'ya jest yaparak 53 numaralı formayı tercih ettiği açıklandı.

Kavalcı'nın şehri Rize'nin plaka numarasını giyecek olan tecrübeli oyuncu, bunun kendi tercihi olup olmadığı sorusuna ''Benim için formanın numarası ve rakamları önemli değil. Önemli olan sahada ne yaptığım'' diye yanıt verdi.

Taraftarlara mesaj yollayan Niang, ''Son maçı izledim ve taraftarları gördüm. Başından sonuna kadar gösterdikleri desteği umarım bundan sonra da verirler'' dedi.

Beşiktaşlı taraftarların siyahi futbolcuları sevdiği ve kendisinin bu başarılı ekolü sürdürüp sürdürmeyeceği sorusunu ise yeni transfer, ''Umarım bu geleneği sürdürürüm. İyi oynarım, kötü oynarım ama tüm kalbimi sahaya koyacağım. Yeni takımım için elimden geleni yapacağım'' şeklinde yanıtladı.

Tecrübeli futbolcu, eski takımı Fenerbahçe'den kendisine herhangi bir transfer teklifinin gelmediğini dile getirdi.

Ahmet Nur Çebi: "Hakem hataları Beşiktaş'a diğerlerinden daha fazla oluyor"

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, hakem hatalarının kendilerine daha fazla yapıldığını, ancak yönetim olarak bu hataların arkasına saklanmadıklarını söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Mamadou Niang'ın sözleşme imzaladığı törende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çebi, Beşiktaş'a yapılan hakem hatalarının diğerlerinden daha fazla olduğunu belirterek, ''Üzülüyoruz. Ancak biz Beşiktaş yöneticileri olarak kaybettiğimiz puanların sebebi olarak hakemlerin arkasına saklanmak gibi yolu seçmedik. Hiçbir zaman bu yolu seçmeyeceğiz. Son maçımızda 10 kişi kalmış rakip karşısında 2-0 öndeyken maalesef maçı bu sonuçla tamamlayamadık'' diye konuştu.

Hataları öncelikle kendilerinde aradıklarını anlatan Ahmet Nur Çebi, şöyle devam etti:

''Hakem hatalarıyla önemli puan kayıpları olduğu da aşikardır. Camiada böyle bir algılama var. Camiada hakem hataları yüzünden puan kayıpları olduğu algısı mevcut. Muhataplarca bunun göz önünde bulundurulmasını ve hassasiyet gösterilmesini istiyoruz. Hem kulüplerin hem futbolcuların emekleri zayi olmaktadır. Vicdanlar ve gözler çok hassas olmak zorunda. Bu zayiatın devam etmemesi için gerekli kurul ve kişilerin hassas olması gerektiği yönünde uyarı yapmak istiyorum.''

Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkan ve hakem kurulu başkanın Beşiktaşlı olmasının ters bir yansıma yapıp yapmadığı sorusunu ise siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, ''Bu tür kurumları temsil eden kişilerin zaafiyetleri olmamalı. Böyle bir algılamayı kabul etmek istemiyorum'' diye yanıtladı.

-Futbolcu sakatlıkları-

Son dönemde takımda üst üste yaşanan ciddi sakatlıklarla ilgili soruyu yanıtlayan Çebi, bundan rahatsızlık duyduklarını ve değerlendirmesini yaptıklarını ifade etti.

Sağlık konusunda yaşanan olaylardan üzüntülü olduklarını vurgulayan Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi:

''Hem üzüntülüyüz hem rahatsızlık içindeyiz. Sebep sonuç ilişkileri değerlendiriliyor. Bu değerlendirmelerin sonucunda neyin nasıl olduğunu bulabilirsek problemi çözeceğiz. Şu an için bunu şansızlık olarak değerlendiriyoruz. Sakatlıklar saha mücadelelerinde, antrenmanda ve maçlarda oldu. Bu olaya iki açıdan bakmak lazım. Birincisi antrenman ve maçlardan önceki durumlar, ikincisi de sakatlık oluştuktan sonraki teşhis ve tedavi olarak bakmaya çalışıyoruz.''

Bu tür konuları sadece sağlık ekibine yüklememek gerektiğini anlatan Çebi, ''Tetkikleri tam yapmak lazım. İyi araştırma yapmak gerekiyor. Yanlış teşhis yaparsanız çözüm zorlaşır. Futbolcularımızın da yaşantılarına dikkat etmesi gerekiyor. Bu konuların üzerinde hassasiyetle durmaya başladık'' şeklinde konuştu.

-''Kulüp rayına oturdu''-

Futbolcularla daha önce yapılan imza törenlerine kulüp çalışanlarının katıldığı, ancak bugün yönetici olarak kendisinin törende hazır bulunduğunun belirtilmesi üzerine Çebi, şunları kaydetti:

''Kurumsallaşma çalışmalarımız devam ediyor. Bu doğrultuda imza törenlerinde profesyoneller yer alıyor. İlgili arkadaşlar görevli olduğu için ikinci başkan olarak benim temsil etmem istendi. Görevim değil, ama birinin yapması gerekiyor. Belki uğurlu gelirim. Bir deneyelim bakalım. Ama bundan sonraki imza törenlerinde de biz olmayacağız. Kurumsallaşma devam ediyor.''

''Nakit akışı ne durumda?'' sorusu üzerine Ahmet Nur Çebi, ''Kulüp rayına oturdu. Ancak raylar üzerindeki vagonların yükü çok fazla. Azalta azalta gidiyoruz. Azaldıktan sonra hızlandığımızı göreceksiniz. Bunların sportif faaliyetlerimizi etkilememesi için anormal hassasiyet gösteriyoruz. Zorlandığımız kesin, ama iyiye gidiyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niang imzayı attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN