Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlkeli olmak size yakışır!

"Başkan, Trabzonspor'u terketme, fazla borçlanma, transfer politikanı değiştir." "Her zaman doğruları söyle, kimseyi kırmaya kandırmaya gerek yok."

Giriş Tarihi: 6.2.2013
Trabzonspor teknik direktörlüğünden istifa eden Şenol Güneş dün düzenlediği basın toplantısında bordomavili camiaya önemli mesajlar yolladı: "1.5 yıldır keyifsizliğimi hissediyordum. Keyif vermediğimi, bu keyfi almayanların da beni istememesini normal karşılıyorum" diyen Güneş, Başkan Sadri Şener'e de şöyle seslendi: "Kendisi benim için arkadaşı olduğumu söyledi. Arkadaşlığımız yok, ama benim başkanım olduğunu bir kez daha söyleyeyim. Trabzonspor'un başkanı ve onunla gurur duyuyoruz, gurur duymak istiyoruz. Kendisine seslenmek istiyorum. Zor günlerde başkanlık yapıyorsun. Emeklerine teşekkür ediyorum, hizmet ediyorsun. Trabzonspor'u terk etmeni değil, değişmeni ve kulübü borca sokmadan başarıyı getirmeni arzuluyorum. Bu konuda yardım istiyorsa elimizden geleni yaparız. Yanlış transfer politikalarını değiştirebilirse çok da faydalı olur. "

Taviz vermeyin
Güneş, Başkan Şener'e mesajları şöyle sürdü: "Her zaman doğruları söyle, kimseyi de kırma, kandırmaya da gerek yok. Siz çok önemli ve değerlisiniz, bütün camia size bakıyor. Heyecanınız, isteğiniz var. Son kararı siz veriyorsunuz. Sonuçta iyi gitse her şey daha iyi olacak, siz de bundan mutlu olacaksınız. Günlük tavizlerle geleceği karanlığa atma. En büyük yanlışımız transfer, onu düzelt. İlkeli, prensipli olmak size yakışır. Trabzonspor'un hedefi, misyonu da, vizyonu da taraftarıyla birlikte sizsiniz. Varolan değerlerinizi ve harcadığınız enerjiyi Trabzonspor'u başarısı için kullanın."

Gidenler için çok direndim
Bir gazetecinin, "Takımdan ayrılan oyuncuların kalmasını neden istemediniz?" sorusu üzerine Güneş, "Ben mukavelesi biten oyuncuların kalması için çok direndim. Hiçbir Türk oyuncunun gitmesini istemiyorum, diye beyanatım var. Umut'un mukavelesi bitmemişti. Liverpool maçından sezon sonuna kadar direndim. Diğer oyuncularla da görüştüm. Onun mukavelesi varken gidiyorsa, mukavelesi biten oyuncuları nasıl tutacaksınız? Bitti mi oyuncu gitmek istiyor" dedi.

Şampiyon yaptım!
2010-2011 sezonunu şampiyonun Trabzonspor olduğunun altını çizen Güneş "Kafamın arkasında hiçbir art niyet olmadı. Kimseyi kullanmadım, kandırmadım, çirkin işlere girmedim. Adam satmadan, kavga etmeden, arkadan vurmadım, namusumla işimi yapmaya çalıştım, 3 yıldan fazla süre görevde kaldım. Geldiğimde kupa şampiyonu olduk, ligde 5'inci olduk. Sonra Süper Kupa ve şampiyon olduğumuzu düşünüyorum, 82 puanla ligi kapattık. Şampiyonlar Ligi ve ligde üçüncü olduk. Bu yıl da ligde başarısız olduğumuz için, bunun sorumlusu olmalıydı. Bunu üzerime aldım. Camiaya başarılar diliyorum" dedi.

İstifa ettim ama döndürdüler
Güneş, Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ile görüştüğünü, görevinin "hayırlı olmasını" dilediğini ifade ederek, "O da 'geçmiş olsun' dedi. Bildiğim bazı yanlışlar olmazsa, başarılı olacağını düşünüyorum. Trabzonspor'a Ünal, Tolunay, Hami, Şota hepsi gelmeliler. Ben de sevindim. Bu hocaların hepsi iyi insanlar, iyi hocalar" diye konuştu. Güneş, geçen sezon sonunda istifa ettiğini ancak taraftar ve oyunculardan baskı görüp göreve devam ettiğini kaydetti.

Şike sürecini kötü kullandık
Türkiye'de şike süreci konuşulduğu zaman Fenerbahçe ve Trabzonspor camiasını ayrı tuttuğunu belirten Güneş, "Çünkü ikisi de çok saygı değerdir. Ama onlar içinde yanlış yapanlar olabilir veya başka kulüplerde olabilir. Onlar hesap vermeli. O kulüpler de zarar görmeli, ama o camiayı tamamen öldürmek demek değildir. Biz o süreci kötü kullandık. Kulüpler Birliği, Federasyon hep beraber 'yanlış nerede' deyip, düzeltilmesi şansını kullanamadık. Bugün aynı şey uluslararası alanda bir çok ülkede var. FIFA buna çok önem vermesine, ırkçılığa, şiddete önem vermesine rağmen maalesef çok mesafe alınmadı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkeli olmak size yakışır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN